V novém videu britská kapela Rolling Stones zve Kubánce na koncert, který v pátek zdarma odehraje v Havaně. Video, v němž Mick Jagger na YouTube hovoří španělsky, ale uvidí málokdo – přístup k internetu je na Kubě sporadický.

„Hráli jsme na spoustě úžasných míst, ale tento koncert v Havaně pro nás bude historický,“ říká ve videu Jagger, pod jehož hlasem hraje úryvek skladby Jumpin’ Jack Flash. „Doufáme, že bude historický i pro vás.“

Přístup k internetu má ale méně než třetina Kubánců. Jak uvádí OSN, pouze 3,4 procenta domácností jsou pak připojena k internetu či místnímu kubánskému intranetu.

Rolling Stones své vystoupení na Kubě zařadili na konec turné po Latinské Americe. Stanou se prvními mezinárodními rockovými hvězdami, které na ostrově vystoupí.

Venkovní koncert, jenž proběhne na stadionu, byl odložen o pět dnů kvůli návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy. Ten na Kubu přijel na osmačtyřicet hodin, z ostrova odletěl toto úterý.

Kapela na Kubu přivezla 61 beden se zhruba 500 tunami vybavení včetně částí pódia, reproduktorů, světel a projekčních obrazovek, jak v neděli vypočítal produkční koncertu Dale Skjerseth.

Na stadionu, kde je fotbalové i baseballové hřiště, už koncert připravuje 140 zaměstnanců Rolling Stones a alespoň 80 Kubánců. Koncert je zdarma pro všechny, kdo dorazí, a to až do naplnění kapacity stadionu. Ten by měl pojmout stovky tisíc diváků.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist