Americká zpěvačka Beyoncé potvrdila, že ve vydávání předem neohlášených desek nemá konkurenci. Během svého speciálního hodinového pořadu, jejž v sobotu večer odvysílala americká HBO, Beyoncé zveřejnila nová videa a celé album nazvané Lemonade.

Fanoušci na sociálních sítích napjatě očekávali a probírali, co bude obsahem pořadu. Beyoncé se skrze něj vyjádřila k nejrůznějším spekulacím včetně domněnek, že se jí rozpadá manželství s raperem Jay-Z.

V textech svých nových písní se zpěvačka vypořádala s nařčením, že ji manžel podvádí, a posledními skladbami nového alba pak dala najevo, že se s raperem udobřila a rozhodla se ve vztahu pokračovat.

Začátkem týdne Beyoncé svůj pořad oznámila krátkým videem plným mnohoznačných otázek. „Potkává se tu s námi minulost a současnost. Co skrýváš? Proč mě nevidíš? Jsi láskou mého života.“

Fanoušci tak spekulovali, jestli bude sobotní pořad jakýmsi konceptuálním videem doprovázeným novou hudbou od současné hvězdy žánru R&B. Výsledek měl k tomu blízko – jednotlivé části pořadu svými názvy představovaly variace na takzvaných pět fází smutku, od popírání a hněvu až po smíření.

Čtyřiatřicetiletá Beyoncé představila hudební videa, krátké klipy, podomácku natočené záběry i poezii. V samotném závěru pak celý pořad i nové album Lemonade zpřístupnila na streamovací službě Tidal.

Ve videích vystoupily také matky černošských chlapců Michaela Browna a Trayvona Martina, kteří byli zastřeleni – přičemž Browna dokonce zastřelil přímo policista ze státu Missouri. Jejich případy upozornily na současnou vlnu rasového napětí v americké společnosti.

Také své předchozí album Beyoncé roku 2013 vydala bez předchozího oznámení. Zpěvačka, která svůj nový singl Formation představila v únoru během finále ligy amerického fotbalu Super Bowl, tento týden zahájí koncertní turné v americkém Miami.