Sedm premiér, tedy stejný počet jako v letošním roce, divákům v příští sezoně nabídne Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Na konci října například ve světové premiéře uvede nejnovější hru Pavla Kohouta, nazvanou Vítězný únor, v režii Břetislava Rychlíka.

První premiérou bude v polovině října tragikomedie Kočičí hra v režii Terezy Karpianus. V Kočičí hře se v rolích sester Szkallových představí Pavla Tomicová a Zora Valchařová-Poulová.

Druhou premiérou bude Kohoutův Vítězný únor, ve kterém se formou shakespearovské tragédie otevřou události z února 1948.

Na začátku prosince Klicperovo divadlo uvede v režii Petra Štindla v české premiéře úspěšnou britskou konverzačně-situační komedii Vincenc.

Na druhou polovinu prosince režisér David Drábek připravuje představení Čtyřlístek!, které vzniklo na základě kreslených příběhů Fifinky, Pinďy, Myšpulína a Bobíka. Divadlo slibuje novou detektivní zápletku.

V únoru 2017 uvede hradecký soubor detektivní komedii irského dramatika Martina McDonagha Kati. „Pozoruhodnou hru s břitkými dialogy, napínavou zápletkou a nejen šibeničním humorem uvedeme v režii Jana Friče," doplnil mluvčí divadla Martin Sedláček.

Další premiérou bude drama Úplné zatmění v režii Terezy Karpianus, kterou divadlo chystá na 11. března.

Poslední premiérou se 20. května stane opereta Netopýr v režii Davida Drábka. Divadlo chystá originální hudebně-činoherní představení s opojně naivní nostalgií starého světa.

Související