Sedm premiér, tedy stejný počet jako v letošním roce, divákům v příští sezoně nabídne Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Na konci října například ve světové premiéře uvede nejnovější hru Pavla Kohouta, nazvanou Vítězný únor, v režii Břetislava Rychlíka.

První premiérou bude v polovině října tragikomedie Kočičí hra v režii Terezy Karpianus. V Kočičí hře se v rolích sester Szkallových představí Pavla Tomicová a Zora Valchařová-Poulová.

Druhou premiérou bude Kohoutův Vítězný únor, ve kterém se formou shakespearovské tragédie otevřou události z února 1948.

Na začátku prosince Klicperovo divadlo uvede v režii Petra Štindla v české premiéře úspěšnou britskou konverzačně-situační komedii Vincenc.

Na druhou polovinu prosince režisér David Drábek připravuje představení Čtyřlístek!, které vzniklo na základě kreslených příběhů Fifinky, Pinďy, Myšpulína a Bobíka. Divadlo slibuje novou detektivní zápletku.

V únoru 2017 uvede hradecký soubor detektivní komedii irského dramatika Martina McDonagha Kati. „Pozoruhodnou hru s břitkými dialogy, napínavou zápletkou a nejen šibeničním humorem uvedeme v režii Jana Friče," doplnil mluvčí divadla Martin Sedláček.

Další premiérou bude drama Úplné zatmění v režii Terezy Karpianus, kterou divadlo chystá na 11. března.

Poslední premiérou se 20. května stane opereta Netopýr v režii Davida Drábka. Divadlo chystá originální hudebně-činoherní představení s opojně naivní nostalgií starého světa.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist