Na filmovém festivalu v Cannes o víkendu poutala pozornost šestnáctiletá dcera francouzské herečky Vanessy Paradisové a Američana Johnnyho Deppa. Výkon Lily-Rose Deppové, která ve snímku Tanečnice ztvárnila americkou průkopnici moderního tance Isadoru Duncanovou, ale rozdělil kritiky, píše agentura AFP.

Snímek, jehož část se natáčela vloni v listopadu v secesním pražském Obecním domě a v hotelu Evropa, měl premiéru v soutěžní sekci Un Certain Regard.

Film se zaměřuje na Loïe Fullerovou, hvězdu evropských kabaretů z éry Belle Epoque, a její složitý vztah s bývalou žačkou a pozdější konkurentkou Duncanovou.

"Když potkala Isadoru, tajně se do ní zamilovala a sama už dál nemohla tančit. Isadora pro ni ztělesňovala krásu, eleganci, mládí a génia, zkrátka byla vším, čím Fullerová být nemohla," řekla v Cannes režisérka Stéphanie Di Giustová. Ta označila Deppovou za "výjimečný talent" a rozenou hvězdu.

Jenže zatímco filmu kritici tleskali, na výkonu Deppové se neshodli.

Internetový server The Wrap označil Tanečnici za "velmi dobrý snímek se spoustou úžasných scén" a vyzdvihl výkon francouzské herečky Soko v roli Loïe Fullerové. Deppová však podle serveru působí prkenně, jako bez života.

Také časopis Hollywood Reporter shrnul přínos Deppové pro film konstatováním, že je "spíš na okrasu, než že by skutečně hrála". Redaktora serveru Filmstage.com naopak Deppová ve filmu oslnila.

Lily-Rose Deppová již má ve svých šestnácti letech nastartovanou kariéru jako modelka, pracovala například pro Chanel. Na stříbrném pláně debutovala roku 2014 ve snímku Mroží muž, kde účinkoval i její otec Johnny Depp.

Příště si Deppová zahraje ve filmu Planetarium, kde s Natalií Portmanovou ztvární dvě sestry, jež dovedou komunikovat s duchy.

Film Tanečnice do českých kin na podzim uvede společnost Artcam. Snímek vznikl ve francouzsko-česko-belgické koprodukci, českou stranu zastupovala společnost Sirena Film s producentem Artemiem Benkim. Ten má na kontě mimo jiné film Marguerite režiséra Xaviera Giannoliho oceněný čtyřmi francouzskými cenami César.

Tvůrci při natáčení využili filmových pobídek a podpory Státního fondu kinematografie.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist