Letošní samostatný film ze sci‑fi ságy Hvězdné války se studiu Walt Disney Pictures nezamlouvá. Jak s odvoláním na své zdroje napsal server Hollywood Reporter, přestože snímek nazvaný Rogue One: Star Wars Story už je natočen, studio nyní režisérovi nařídilo čtyři další týdny natáčení.

Po zhlédnutí první verze snímku prý manažeři z Disneyho usoudili, že film příliš připomíná válečný snímek a nevyzařuje typickou atmosféru Star Wars.

Režisér Gareth Edwards, z dřívějška známý jako autor snímků Godzilla nebo Zakázaná zóna, se tak se štábem v polovině června znovu setká, aby některé scény přetočil „v lehčím duchu“, uvedl zdroj časopisu.

Informaci o tom, že film Rogue One se manažerům studia v současné podobě nelíbí, už před několika dny otiskl bulvární list New York Post. „Filmu Rogue One se nepodařilo totéž, co režisér J. J. Abrams vloni dokázal se snímkem Síla se probouzí. Proto Disney nařídil přetáčku,“ napsal list.

Snímek, jenž má dějově zapadat mezi Epizodu III a IV Hvězdných válek, vypráví o skupině povstalců snažících se získat plány k Hvězdě smrti, nejmocnější zbrani Impéria.

Režisér Edwards film natočil s herci Felicity Jonesovou, Madsem Mikkelsenem či Forestem Whitakerem.

Na fanouškovských serverech se poslední dobou spekuluje o tom, že ve snímku se objeví – mezi příznivci Star Wars populární – antagonista Darth Vader.

Stejně tak by se v Rogue One mohl prvně mihnout herec Alden Ehrenreich, jehož si Disney nedávno vybral pro chystaný samostatný film o mladém pašerákovi Hanu Solovi. Toho v původních Hvězdných válkách ztvárnil Harrison Ford.

Loňské Star Wars: Síla se probouzí, první ze série vyrobené Disneym, celosvětově utržily přes dvě miliardy dolarů a v Americe se staly komerčně nejúspěšnějším snímkem všech dob.

Také letošnímu snímku Rogue One, který do českých kin 15. prosince uvede distribuční společnost Falcon, analytici předpovídají mimořádně vysokou návštěvnost.