Kabelová televize HBO po jedné odvysílané řadě zrušila televizní seriál Vinyl, jejž vytvořili režisér Martin Scorsese a zpěvák Mick Jagger. Ve středu večer to uvedla agentura AP. Televize přitom již v únoru oznámila, že natočí druhou řadu Vinylu.

Podle HBO nešlo o jednoduché rozhodnutí. "Chováme velkou úctu k tvůrčímu týmu i štábu za tvrdou práci a nadšení, které projektu věnovali," uvedla stanice.

Scorsese s Jaggerem vytvořili a vyprodukovali seriál, jenž popisoval zákulisí hudebního průmyslu v New Yorku během 70. let minulého století.

Hlavní roli šéfa upadajícího hudebního vydavatelství ztvárnil Bobby Cannavale, dále v seriálu účinkovali Ray Romano, Olivia Wildeová a James Jagger, syn zpěváka Micka Jaggera.

Podle agentury AP odvysílání prvního dílu provázel mimořádný zájem. Vinyl ale posléze obdržel jen průměrná hodnocení.

V dubnu, krátce před odvysíláním posledního desátého dílu, od projektu kvůli tvůrčím neshodám odešel jeho takzvaný showrunner – tedy vedoucí scenárista a osoba odpovědná za každodenní tvorbu seriálu – Terence Winter, jinak známý též jako autor televizní gangsterky Impérium – Mafie v Atlantic City.

Rozhodnutí neprodlužovat životnost Vinylu může podle AP souviset s nedávnými změnami ve vedení HBO.

Z pozice programového ředitele v květnu po letech odstoupil Michael Lombardo, kterého nahradil Casey Bloys.