Oscarový herec Eddie Redmayne v sobotu kalifornskou přehlídku popkultury Comic-Con proměnil ve svět kouzel z Harryho Pottera. Publiku, v němž sedělo zhruba 6500 lidí, během svého vystoupení rozdal dřevěné kouzelné hůlky a naučil jej čarovat.

Redmayne, jenž na Comic-Conu představil nový film z potterovského světa nazvaný Fantastická zvířata a kde je najít, diváky přiměl vyřknout světelné kouzlo zvané Lumos Maxima. Teprve když tak učinili, herec jim promítl nový trailer ze snímku.

Ten do českých kin vstoupí 17. listopadu a vyprávět bude samostatný příběh ze světa Harryho Pottera, jejž vymyslela autorka této série J. K. Rowlingová.

Herci, kteří ve snímku účinkují, si na Comic-Conu dávali pozor, aby o ději a svých postavách neřekli příliš mnoho. Nový trailer ale ukázal takzvaného magizoologa Mloka Scamandera, jehož hraje Redmayne, jak roku 1926 přijíždí do New Yorku s kufrem plným magických zvířat.

Ta však utečou, způsobí paseku a následně se ocitnou v ohrožení od jiných kouzelných bytostí vyskytujících se v americké metropoli.

Warner Bros svůj chystaný velkorozpočtový snímek představili na každoroční přehlídce v kalifornském San Diegu, kde letos dále dostaly prostor připravované tituly Kong: Skull Island, Král Artuš: Legenda o meči či Sebevražedný oddíl.

Novinky ze světa superhrdinů tu představili autoři stále se rožšiřujícího komiksového světa DC Comics, stejně jako jejich konkurenti z Marvelu, tedy firmy vlastněné Disneym.

Herec Ben Affleck, jenž se stane příštím filmovým představitelem Batmana, řekl, že coby režisér a protagonista nového snímku s Batmanem cítí "nesmírný tlak" ze strany fanoušků.

"Je to strašidelné, inspirativní a vzrušující zároveň, protože jde o jednu z nejslavnějších postav v americkém dramatu," řekl Affleck o Batmanovi.

Herci, kteří budou příští rok účinkovat v dalším komiksovém snímku Wonder Woman, na Comic-Conu hovořili o tom, odkud se vzala stejnojmenná postava – polobohyně a válečnice ze země Amazonek.

Ve snímku nazvaném jednoduše Wonder Woman ji ztvární izraelská herečka Gal Gadotová, což na Comic-Conu vyústilo v debatu o tom, proč je tolik hlavních rolí ve filmech o superhrdinech obsazených muži.

Diskuse se odehrávala v roce 75. výročí prvního výskytu Wonder Woman v komiksech.

"Wonder Woman má lidské srdce, ale božskou sílu. To je velmi silná kombinace," poznamenala herečka Gadotová.

Batman a Wonder Woman budou příští rok oba účinkovat ve snímku Justice League, kde se dále objeví superhrdinové Flash, Aquaman, Cyborg nebo Superman. Ten tedy zjevně přežil, co se mu zkraje letošního roku přihodilo v dalším velkorozpočtovém snímku Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, naznačili v sobotu filmaři.

Batman v podání Bena Afflecka ale na Comic-Conu nebyl jediný – představen byl též chystaný dětský Lego Batman, jemuž hlas propůjčí herec Will Arnett. Snímek nazvaný Lego Batman Movie bude samostatnou odnoží dva roky starého filmu LEGO příběh.

Animátoři si pro vystoupení v Kalifornii připravili krátkou epizodu – v ní na plátně z legových kostiček postavili tentýž debatní panel, v němž se legová verze amerického televizního moderátora Conana O’Briena na nový film ptala legových postaviček Batmana, Jokera a Robina.