Uprostřed laserů a mlhy společnost Marvel na festivalu popkultury a komiksu Comic-Con v sobotu představila nový komiksový film Black Panther, snímek o tajuplném Doctoru Strangeovi, nového Spider-Mana zaměřeného na dospívající publikum či oscarové obsazení hrdinky zvané Captain Marvel.

V publiku bylo více než 6500 lidí, z nichž mnozí ve frontě v kalifornském San Diegu čekali přes noc. Jako první přišel na řadu chystaný snímek Black Panther, jejž natočil Ryan Coogler, autor letošního filmu z boxerského prostředí Creed.

Hlavního hrdinu Black Panthera ztvární herec Chadwick Boseman, zápornou postavu zvanou Erik Killmonger filmaři svěřili Michaelu B. Jordanovi, oscarová herečka Lupita Nyong'o pak obdržela roli válečnice Nakii.

Marvel, jejž vlastní společnost Walt Disney Company, se na Comic-Conu blýskl různorodě vybranými herci. Společnost tím reagovala na kritické hlasy z posledních let, že v jejích filmech o superhrdinech převažují bílí muži.

Americká rodačka Brie Larsonová, která získala Oscara za roli v loňském snímku Room, zde byla uvedena jako představitelka hlavní role v novém snímku Captain Marvel. O něm se ale neví víc, než že do kin vstoupí v roce 2018.

V mlze na pódium Comic-Conu vešel britský herec Benedict Cumberbatch, aby představil scénu ze snímku Doctor Strange chystaného na letošní podzim. Cumberbatch zde hraje neurochirurga Stephena Strange, který po autonehodě přijde o ruce a obrátí se k magii a alternativním dimenzím v domnění, že právě ty mu pomohou nabýt zpět jeho někdejší sílu.

Režisér Scott Derrickson řekl, že komiks o Doctoru Strangeovi do světa Marvelu vnesl "úplně nový hlas".

Ve scéně, která byla představena na Comic-Conu, Doctor Strange hovoří s tibetským mystikem zvaným Prastarý. Ve snímku jej ztvárnila britská rodačka Tilda Swintonová, což mezi fanoušky vyvolalo rozruch – v původní komiksové předloze jde o Asijce.

"Každý z nás může být Prastarý, to je na těch komiksech přece úžasné. Je to jen jméno. Vše, co Prastarý ví a předává dál, si může osvojit každý," vysvětlila Swintonová.

Na teenagery bude cílit nový marvelovský snímek Spider-Man: Homecoming s hercem Tomem Hollandem v hlavní roli. Film bude vyprávět o tom, jak se patnáctiletý Peter Parker snaží skrýt své superhrdinské alter ego, aby měl dost času věnovat se domácím úkolům, uhánět dívky a prožívat pubertu.

Za hlasitého potlesku pak bylo odtajněno obsazení filmu Strážci galaxie 2, jenž se chystá na rok 2017. Podle nové ukázky v něm budou účinkovat Sylvester Stallone či Kurt Russell, který ztvární otce hlavního hrdiny Star-Lorda.

Jeho představitel Chris Pratt dodal, že snímek se bude odehrávat několik měsíců po událostech z prvních Strážců galaxie. Zpupní hrdinové zde prý budou čelit ještě většímu nebezpečí než v původním filmu.