Hudebník David Koller zahájí 16. září v Praze turné, na němž představí nový projekt s mnoha hostujícími muzikanty.

Série koncertů s názvem David Koller & Friends se zúčastní například rapeři Vladimir 518 a Mike Trafik nebo Kato z Prago Union, dále skupina Hentai Corporation, slovenská písničkářka Katarzia a kapela Korben Dallas, skupina Android Asteroid či zpěvák Ben Cristovao.

"Oslovil jsem kapely a projekty, které jsou mi blízké, aby zcela po svém předělali moje písničky a představili je svým fanouškům," uvedl k projektu Koller.

Nejdříve vzniknou nahrávky, které se budou postupně objevovat na sociálních sítích či v rádiích a nakonec vyjdou na vinylu. V září na ně naváže netradičně koncipovaná série koncertů.

První koncert se uskuteční 16. září na nádvoří pivovaru Staropramen v Praze. V rámci turné Koller poté s různou sestavou přátel navštíví Hlubokou nad Vltavou (21. září), Plzeň (7. října), Brno (26. října), Liberec (17. listopadu) a Ostravu (konec listopadu).

Na koncertu v Brně pokřtí knihu Milana Ohniska s názvem Who the fuck is David Koller.

Pětapadesátiletý Koller letos třikrát uspěl na 25. ročníku Cen Akademie populární hudby Anděl. Získal sošku s andělskými křídly jako zpěvák roku a za album roku, kterým se stala jeho loňská deska ČeskosLOVEnsko. Navíc si odnesl ocenění skupiny čtvrtstoletí jako člen kapely Lucie.

Děkovnou řeč Koller využil ke kritice současných českých politiků, kteří Česko podle jeho slov "tahají na východ". Hudebník se angažuje také v sociálních otázkách. Například letos v dubnu vystoupil na koncertu v prostoru Pražské křižovatky na podporu boje proti domácímu násilí.