Druhý díl filmu Fantastická zvířata a kde je najít, jenž se odehrává ve světě Harryho Pottera, do kin přijde v listopadu 2018. Ve středu to oznámilo hollywoodské studio Warner Bros.

Dodalo, že fanoušci potterovské ságy se mohou těšit ještě "na mnoho dalšího".

Scénář druhého snímku napíše britská spisovatelka J. K. Rowlingová. Stejně udělala v případě prvních Fantastických zvířat, která do kin přijdou letos 17. listopadu. Na jejich scénáři se ale podílel též režisér snímku David Yates, jinak autor čtyř posledních filmových adaptací Harryho Pottera.

Druhý díl série Fantastická zvířata zatím nemá název. Vychází ale z dohody, kterou Warner Bros. uzavřeli na zfilmování celé trilogie těchto příběhů. Ty se odehrávají ještě před událostmi z knih o Harrym Potterovi.

Hvězdou prvního dílu bude herec Eddie Redmayne. Ten zde ztvárnil takzvaného magizoologa Mloka Scamandera, jenž roku 1926 přijíždí do New Yorku s kufrem plným magických zvířat. Bytosti ale utečou, vyvolají poprask a poštvou proti sobě jiné nadpřirozené bytosti žijící ve městě.

Když režisér David Yates o snímku předminulý měsíc hovořil, avizoval, že se v něm objeví také postavy z příběhů o Harrym Potterovi. "Jsou tam zmínky o několika postavách, které známe a milujeme z předešlých filmů, ale opravdu jen letmo," řekl Yates.

"Ve druhém dílu se však z jednou těch postav seznámíme, a to pořádně. Bude o mnoho mladší, než si ji pamatujeme, ale vrátí se," dodal.

Yates v červnu řekl, že Rowlingová už má nápad na třetí film ze série. Režiséra to těší, protože tím pádem nemusí adaptovat knižní předlohu, jako tomu bylo při natáčení snímků o Harrym Potterovi.

"Při adaptací jsme vždy museli některé věci vynechávat, což nás mrzelo. Byly třeba skvělé, ale nezapadaly do vyprávění," vysvětlil režisér.

V posledních týdnech znovu ožila takzvaná pottermanie. Londýnská inscenace divadelní hry nazvané Harry Potter a Prokleté dítě tento týden získala skvělé ohlasy, scénář hry navíc vyšel v knižní podobě. Američtí i britští knihkupci tento titul už teď označují za největší bestseller desetiletí.

V americké Floridě a v Kalifornii a také v japonské Osace se navíc otevřely zábavní parky věnované Harrymu Potterovi.

Aniž by toto tvrzení upřesnilo, studio Warner Bros. uvedlo, že z magického světa Harryho Pottera chystá "mnoho dalšího".

Sedmi původních knih o Harrym Potterovi se celosvětově prodalo 450 milionů výtisků, přeloženy byly do 79 jazyků. Filmová sága utržila přes 7 miliard dolarů.