Všech osm epizod nového seriálu Pustina, za nímž stojí tuzemská pobočka HBO Europe, bude mít premiéru na prestižním filmovém festivalu v kanadském Torontu.

Projekt režiséra Ivana Zachariáše je tak po historické minisérii Hořící keř již druhým dílem evropské HBO a scenáristy Štěpána Hulíka, jenž si odbude premiéru před mezinárodním publikem. Stanice o tom informovala ve čtvrtek večer.

Očekávání spjatá s Pustinou jsou způsobena především angažmá předního světového reklamního režiséra Zachariáše, jenž se dosud hrané tvorbě vyhýbal. Kromě toho reklamní kampaň na Pustinu těží z vysoké laťky nastavené původní seriálovou produkcí HBO, která kromě Hořícího keře stála za projektem Terapie či nedávným Mamonem.

První dvě epizody Pustiny, kterou spolu se Zachariášem režírovala Alice Nellis, již spatřili tuzemští diváci na letošním ročníku festivalu v Karlových Varech.

Seriál Pustina se odehrává ve vesnické komunitě, v níž napětí rozdmýchává referendum o povolení těžby v místních dolech. Hned v první epizodě však obyvatele vyděsí také jiné praktiky, než jsou jen otázky komunální politiky.

„Vykreslení mnohovrstevnaté komunity, do níž vnáší tajemné zmizení dívky rozkol, ale také vlny solidarity, připomene zahraniční vzory. Například sedmidílné novozélandské drama Top of the Lake, vysílané v Česku pod názvem Na jezeře, či skandinávský seriál Zločin,“ napsaly o seriálu Hospodářské noviny.

„Pustina však není překlopením zahraničního formátu jako nejúspěšnější pokus o temnou skandinávskou krimi po česku, další seriál HBO Mamon. Jde o původní scénář, který vyniká silnými, svéráznými postavami a jedinečným prostředím,“ dodal list.

Na tuzemské HBO by měl seriál debutovat na podzim.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist