Pražské Divadlo Viola uvede 20. října Večer pro Hanu Hegerovou. První dámě šansonu zde k jejím 85. narozeninám popřejí hosté.

První premiérou sezony ve Viole bude krátce poté představení s názvem Kylián: Narozen v cizině. Podle ředitele této scény Roberta Tamchyny půjde o večer humorně-ironických textů a filmových miniatur světoznámého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána.

"Ve spolupráci režiséra Tomáše Vondrovice, herce Jiřího Lábuse a Jiřího Kyliána vzniká večer, v němž Kyliánovy povídky doplní taneční umění z filmového pásu," řekl Tamchyna.

Sezonu otevře Viola 5. září hrou Viktorie Hradské Commedia finita. Dana Černá byla za roli v představení o Emě Destinnové vybrána do širší nominace na Cenu Thalie.

Večer pro Hanu Hegerovou bude 20. října věnován pětaosmdesátinám zpěvačky. "Divadlo si pro tuto příležitost vypůjčilo parafrázi titulu slavného monodramatu Rozhovor v domě Steinových o nepřítomném panu Goethovi," podotkl Tamchyna.

Rozhovory ve Viole o nepřítomné Haně Hegerové povedou a hudbou doplní její kolegové a přátelé Jiřina Fikejzová, Pavlína Filipovská, Jaroslava Panýrková, Jiří Suchý, Václav Větvička, Fero Fenič, Václav Kopta, Milan Dvořák či Petr Malásek.

"V průběhu večera pokřtíme audiovizuální nosič z hudebních, filmových a televizních záznamů Hany Hegerové, vydaný k jejímu letošnímu jubileu," dodal šéf Violy.

Vedle stálých titulů se na komorní jeviště 26. září vrátí bratři Jan a Ivan Krausovi k veřejné nahrávce několika humorných povídek z knížky druhého z nich Odpoledne s labutí.

Viola je stálicí na kulturní mapě Prahy od roku 1963. Dříve oblíbená vinárna poezie, dnes divadlo blízkých setkání nabízí originální umělecký program, který autoři namnoze připravují právě pro malé jeviště uprostřed města.

Mezi tvářemi této scény jsou například Taťjana Medvecká, Hana Maciuchová, Daniela Kolářová, Táňa Vilhelmová, Luděk Munzar, Josef Somr, Jiří Dvořák či Marek Eben.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist