Česká nakladatelská skupina Albatros Media získala stoprocentní podíl v prodejci elektronických knih eReading.cz. Dosud vlastnila 51 procent. O změně v pondělí informovala mluvčí skupiny Veronika Sonnková.

Cenu transakce firmy nezveřejnily. Smlouvy o koupi zbývajících 49 procent byly podepsány na začátku července, minulý pátek se uskutečnilo vypořádání celé obchodní transakce.

Původní vlastníci eReading.cz Martin Lipert, Jaromír Frič a Petr Mareš mají firmě po omezenou dobu poskytovat konzultační služby. "Od roku 2013 už ve spolupráci s naší společností z něj vybudovali setrvale rostoucí společnost, která je dnes jedním ze čtyř nejvýznamnějších prodejců elektronických knih na českém trhu," uvedl generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

"Z pohledu fungování eReading.cz, jeho budoucí strategie, rozvojových záměrů a spolupráce s obchodními partnery se však tímto krokem vůbec nic nemění," dodal Kadlec.

Projekt eReading.cz vznikl před šesti lety, jako první v ČR čtenářům nabídl vlastní čtečku s elektronickým inkoustem. Nyní portál nabízí více než 11 tisíc titulů od 500 nakladatelů a má 150 tisíc zákazníků.

Nakladatelství Albatros Media koupilo 51 procent portálu eReading.cz na jaře 2013.

Albatros Media pokrývá téměř pětinu nakladatelského trhu v Česku, obrat skupiny v roce 2014 dosáhl 471 milionů korun. Albatros každoročně uvede na trh kolem 1500 nových knih.

Skupina v posledních letech převzala několik nakladatelství, například letos na jaře nakladatelství Egmont, které se stalo devátým významným přírůstkem za posledních pět let a celkem třináctým nakladatelstvím skupiny.

V roce 2014 Albatros Media koupila tři nakladatelství – Management Press, B4U Publishing a Fragment.