Americká kapela Green Day vystoupí 22. ledna 2017 v Tipsport Areně na pražském Výstavišti.

Punková kapela se do České republiky vrátí po sedmi letech. Vedle starších hitů nabídne skladby z nového alba nazvaného Revolution Radio, které vyjde 7. října.

Koncert pořádá společnost Charm Music, vstupenky budou v prodeji od 16. září v síti Ticketpro.

"Svět samozřejmě ztratil svoji kolektivní povahu a já, Mike a Tré jsme také ztracené duše. Deska Revolution Radio se stane tím důvodem, aby se všechny ztracené duše daly dohromady, tančily spolu, zpívaly spolu a především našly jedna druhou. Na tomto poselství byli a jsou Green Day od začátku založeni," uvedl k nové nahrávce frontman Billie Joe Armstrong.

Green Day v Praze naposledy vystoupili v červnu 2010 pod širým nebem na pražském Výstavišti.

Tříhodinové vystoupení přineslo světelné i pyrotechnické efekty, hity z posledních desek, citace písní kolegů i show připomínající místy kabaret. Podle pořadatelů bylo v hledišti přes 14 tisíc diváků, mezi nimi mnoho rodičů s nezletilými dětmi. Přijela i skupina fanoušků z Polska.

Trojice Green Day se dala dohromady koncem 80. let. Debutové album 1039/Smoothed Out Slappy Hours vydali v roce 1990, poté původního bubeníka nahradil nynější člen sestavy Tré Cool.

Slávu kapele v roce 1994 přineslo její třetí album Dookie, jen v USA se ho prodalo deset milionů kopií. Po vydání politicky podbarvené desky American Idiot v roce 2004 se sestava bránila nařčení části radikálních fanoušků, že opustila punkovou dráhu a tomuto žánru se zpronevěřila ve prospěch komerce.

Základní sestavu Green Day tvoří Billie Joe Armstrong (zpěv, kytara, piano), Mike Dirnt (baskytara, doprovodný zpěv) a Tré Cool (bicí, doprovodný zpěv). Green Day prodali přes 65 milionů kopií nahrávek po celém světě. V roce 2010 byla na Broadwayi uvedena divadelní verze jejich desky American Idiot.

Jako předskokani na pražském koncertě zahrají The Interrupters. Tuto skapunkovou kapelu roku 2012 v Los Angeles založili zpěvačka Aimee Allenová a bratři Kevin, Justin a Jesse Bivona.

V Praze představí své druhé album Say It Out Loud, které natočili pod producentskou taktovkou Tima Armstronga z punkrockové sestavy Rancid.