Přes třicet umělců v projektech, které propojují elektronickou hudbu s vizuální show a novými médii, letos představí festival Lunchmeat. Akce, která do tuzemska přiváží představitele světové audiovizuální tvorby, začne v neděli 25. září celodenním programem v pražském Anežském klášteře.

Hlavní část festivalu se ale uskuteční v budově bývalých Elektrických podniků v Bubenské ulici. Kromě vizuálně obohacených koncertních večerů Lunchmeat zahrne také doprovodný program.

"Přivážíme umělce, kteří se pohybují na pomezí žánrů nebo aktuální žánry vytvářejí. Spíše než velká jména vyhledáváme kvalitní a osobité projekty, které v poslední době rezonují evropskou scénou. Českému publiku je chceme představit a připomenout, že současná klubová scéna je velmi různorodá," uvedl dramaturg festivalu Jakub Pešek.

Například úvodní den vyvrcholí show nazvanou The Well. Během ní vystoupí vizionářský britský hudebník Koreless za vizuálního doprovodu Emmanuela Biarda a jeho instalace plné laserů a zrcadel.

I letos Lunchmeat představí projekty připravené speciálně pro festival. Síly spojí například nizozemský producent a významná postava klubového undergroundu posledních dvou dekád Legowelt s maďarským studiem Blurboyz.

Techno duo SHXCXCHCXSH do Prahy přijede s umělcem Pedrem Maiou, který pracuje s nalezenými, časem poškozenými analogovými filmy.

V audiovizuálním programu se objeví také tanec, například při více než tříhodinovém DJ setu, se kterým vystoupí producent a vývojář hudebního softwaru Objekt.

V rámci doprovodného programu se na dva týdny otevřou opuštěné prostory bývalých městských lázní na Bubenské 1, a to třetím pokračováním výstavy Editions of Light. Poprvé se v Praze představí permanentní venkovní projekce. A experimentální projekt Lumivers na celý měsíc rozsvítí podestu restaurace Expo 58 na nábřeží Kapitána Jaroše.