Americký herec Denzel Washington má opět úspěch. Film Sedm statečných – první western, v němž oscarový herec kdy účinkoval – o víkendu ovládl tabulku návštěvnosti severoamerických kin a utržil slušných 35 milionů dolarů.

V posledních letech jako by se zmenšovala váha, kterou v Hollywoodu mají hvězdní herci. Vedle Leonarda DiCapria, Julie Robertsové, Johnnyho Deppa, George Clooneyho či Brada Pitta se neobjevuje příliš podobně úspěšných mladých herců. Zato Denzelu Washingtonovi se daří stále. Od filmu Síla slova z roku 2007 se nestalo, aby do kin vstoupil snímek s Washingtonem a za první víkend utržil méně než 20 milionů dolarů.

Diváci tohoto herce spatří koncem roku ještě jednou – účinkovat bude ve filmu Fences, tedy adaptaci hry amerického dramatika Augusta Wilsona. Washington ji sám natočil a účinkuje v ní vedle Violy Davisové. Očekává se, že snímek bude mít oscarové ambice.

Westernový film Sedm statečných po víkendu v čele tabulky návštěvnosti vystřídal drama Sully: Zázrak na řece Hudson, jež vypráví o skutečném přistání dopravního letadla na řece Hudson v New Yorku. Film Sully se na špici držel dva týdny po sobě, teď utržil 13,8 milionu dolarů a sklouzl na třetí příčku. Dohromady má v USA na kontě 92,4 milionu.

Druhá s tržbami 21,8 milionu o víkendu skončila animovaná komedie společnosti Warner Bros. nazvaná Čapí dobrodružství. Analytici jí ale předpovídali tržby ve výši 30 milionů dolarů a výš. Film vypráví o skupině čápů, kteří přestali nosit děti a místo toho doručují balíčky pro internetového giganta.

Výroba snímku stála 70 milionů dolarů a studio Warner Bros. je do projektu investovalo ve snaze oživit svoji sekci animované výroby. Ta nezaznamenala větší komerční úspěch od roku 2014, kdy do kin přišel film LEGO® příběh. Už se zdálo, že Warner Bros. přestanou animované filmy vyrábět zcela a vyklidí pole konkurentům z Disneyho a DreamWorks, než firma učinila nový pokus v podobě Čapích dobrodružství.

Úspěch titulu Sedm statečných je dobrou zprávou pro společnost Metro-Goldwyn-Mayer, jejíž biblický film Ben Hur s rozpočtem přes 100 milionů dolarů letos komerčně propadl a studiu i spoluinvestorům přinesl ztráty ve výši nejméně 70 milionů.

Začátkem tohoto měsíce MGM snížila odhady svého letošního zisku zhruba o 50 milionů právě kvůli selhání Bena Hura.

Sedm statečných kromě toho ukazuje, že má smysl pokračovat v natáčení remaků starých filmů. Herci Washingtonovi a režisérovi Antoinu Fuquovi se podařilo zinscenovat stejně atraktivní kovbojské přestřelky jako režiséru Johnu Sturgesovi ve stejnojmenné předloze z roku 1960. Novinka však nabízí pestřejší obsazení včetně jihokorejského herce Byung-hun Leeho, Mexičana Manuela Garcii-Rulfa či amerického indiána Martina Sensmeiera.

Tento multikulturní aspekt filmu zřejmě pomohl – tím spíš, že například cenám Oscar byl letos vyčítán nedostatek rasové pestrosti v nominacích.

Sedm statečných distribuuje společnost Sony Pictures, do filmu s rozpočtem zhruba 90 milionů dolarů investovaly firmy MGM, LStar Capital a Village Roadshow.

Na čtvrtém místě tabulky návštěvnosti kin se nachází Dítě Bridget Jonesové. Jeho tržby za tento víkend činí 4,5 milionu, po dvou týdnech v USA má film na kontě pouze 16,5 milionu.

Pětici nejnavštěvovanějších snímků uzavírá horor Blair Witch, jenž nyní utržil jen něco málo přes 5 milionů. Dohromady má 16 milionů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist