Nový film nazvaný Zúčtování potvrdil hvězdné postavení herce Bena Afflecka. Minulý týden ovládl tabulku návštěvnosti kin – z projekcí v 3222 severoamerických biografech utržil 24,7 milionu dolarů.

Finální výsledky, které byly zveřejněny v pondělí nad ránem středoevropského času, překonaly i očekávání analytiků. Ti snímku Zúčtování ještě začátkem víkendu prorokovali tržby nanejvýš okolo 20 milionů dolarů.

Zhruba poloviční úspěch než Zúčtování měl o víkendu komediální hudební film Kevin Hart: What Now?, který z projekcí v 2568 kinech utržil 12 milionů dolarů.

Naopak nový dobrodružný sci-fi snímek zvaný Max Steel diváky neoslovil, ve 2034 kinech utržil pouze 2,1 milionu dolarů.

Za filmem Zúčtování stojí studio Warner Bros., které tak nyní utržilo ještě o 200 tisíc dolarů víc než s předchozím vítězem tabulky návštěvnosti, titulem Dívka ve vlaku. Tento thriller s herečkou Emily Bluntovou za předešlý víkend utržil 24,5 milionu dolarů, nyní je v amerických kinech druhým týdnem.

Výroba filmu Zúčtování stála 40 milionů dolarů. Ben Affleck zde hraje autistického geniálního matematika a zároveň experta na zbraně, který tajně pracuje jako účetní pro zločinecké organizace. Film podle scénáře Billa Dubuqueho natočil Gavin O'Connor, dále v něm účinkují Anna Kendricková, J. K. Simmons či Jeffrey Tambor.

Ve výstupních průzkumech společnosti CinemaScore snímek Zúčtování obdržel nejvyšší možnou známku A, přičemž úspěch měl hlavně u diváků starších 25 let.

O víkendu se film Zúčtování začal promítat také v deseti cizích zemích, kde v 1190 kinech utržil 2,8 milionu dolarů. Největší úspěch měl v Thajsku s tržbami 755 tisíc dolarů. Příští týden film vstoupí do kin v Brazílii, Německu a ve Španělsku, česká kina jej začnou promítat 3. listopadu.

Herec Affleck, který je se studiem Warner Bros. dlouhodobě spjatý, má s filmovými dramaty úspěch. Snímek Město, v němž účinkoval, roku 2010 celosvětově utržil 154 milionů dolarů. Další Affleckův film Argo dva roky nato získal Oscara pro nejlepší film, jeho celosvětové tržby činily 232 milionů dolarů.

Naposledy roku 2014 herec účinkoval ve snímku Zmizelá, který studiu přinesl 369 milionů dolarů. Letos o Vánocích do kin vstoupí další film s Affleckem – kriminální drama z období prohibice nazvané Pod rouškou noci. A příští rok si herec ve snímku Liga spravedlnosti zopakuje roli superhrdiny Batmana.

Další úspěšný film z tohoto víkendu se jmenuje Kevin Hart: What Now? a zaznamenává nejnovější turné stejnojmenného amerického komika a herce. Záznamy z jeho vystoupení na stadionu Lincoln Financial Field ve Philadelphii ve filmu doplňují scénky parodující třeba ságu s agentem 007 Jamesem Bondem – to když se Hart spojí s někdejší bondgirl Halle Berryovou.

Scénář k filmu si Kevin Hart napsal sám, režie se ujal Leslie Small. Protože projekt měl rozpočet jen 10 milionů dolarů, už teď je úspěšný. O Hartově úspěchu však dlouhodobě nikdo nepochybuje – roku 2013 komik do kin uvedl snímek Kevin Hart: Let Me Explain, jenž v USA utržil 32 milionů dolarů.

Nový sci-fi snímek Max Steel, inspirovaný akčními figurkami společnosti Mattel, vyrobilo studio Open Road. Hlavní roli v něm ztvárnil Ben Winchell, známý ze seriálu MTV Finding Carter. Film vypráví o dospívajícím mladíkovi a jeho mimozemském parťákovi, jejichž osudy jsou vzájemně propletené.

Třetím týdnem americká kina promítají titul Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Tento víkend skončil čtvrtý s tržbami 8,9 milionu dolarů z 3538 kin. Film režiséra Tima Burtona tak po sedmnácti dnech dohromady utržil 65,8 milionu dolarů.

Pátým komerčně nejúspěšnějším snímkem uplynulého víkendu je katastrofický Deepwater Horizon: Moře v plamenech, v němž hlavní roli ztvárnil Mark Wahlberg. Film utržil 6,4 milionu dolarů, dohromady má na kontě 49,3 milionu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist