Hudební fórum Hradec Králové letos nabídne čtyři koncerty soudobé hudby. Dvanáctý ročník festivalu se uskuteční od 1. do 10. listopadu v sále hradecké filharmonie. Jednotlivá vystoupení doprovodí videoprojekce a světelné efekty.

Prezident festivalu Lukáš Hurník uvedl, že Hudební fórum nabízí díla současných autorů, která jsou prověřená zahraničními pódii a světovými porotami.

Na zahajovacím koncertu 1. listopadu zazní skladba Tanec v temnotě od Heinze Karla Grubera.

O dva dny později bude uvedena skladba City Noir od amerického skladatele Johna Adamse, která loni získala cenu Grammy.

Kompozici budou příští rok na jaře hrát Berlínští filharmonici, v Hradci Králové ji uvede Filharmonie Brno pod taktovkou Petera Vrábela.

Na koncertu 7. listopadu v Hradci Králové zazní Symfonie č. 3 skladatelky Galiny Ustvolské. "Toto výslovně křesťansky inspirované dílo shodou okolností zazní přesně v den výročí násilného bolševického převratu v Rusku," uvedl Alois Neruda z hradecké filharmonie o dílu, jež zahraje Brno Contemporary Orchestra.

Na závěrečném koncertu 10. listopadu pak bude v evropské premiéře uveden Koncert pro orchestr, který v roce 2012 napsal americký skladatel čínského původu Tan Dun.

Královéhradecká filharmonie kromě festivalu nabídne posluchačům v sezoně 2016/2017 desítky koncertů.

Filharmonie na novou sezonu připravuje také společné projekty s kapelami Oboroh a Zrní, na květen chystá koncert nazvaný Michael Jackson Symphony.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist