Orchestr PKF - Prague Philharmonia vytvořil novou koncertní řadu ve spolupráci s rodinou Lobkoviců.

Čtyři koncerty s repertoárem z období klasicismu se uskuteční příští rok v komorním prostředí Císařského sálu Lobkovického paláce v Praze.

Součástí koncertů budou po jejich skončení besedy s kurátory lobkovické hudební sbírky.

Členové rodu Lobkoviců byli po staletí mecenáši hudebních skladatelů a sami znamenitými hudebníky.

"Chystané večery v Lobkovickém paláci jsou pro nás návratem ke kořenům, příležitostí, jak nechat zazářit tolik charakteristickou virtuozitu orchestru a sdílet ji v intimním a vzácném prostoru s těmi, kteří jsou fascinování stejně jako my nekonečným příběhem umění," uvedl umělecký ředitel PKF Emmanuel Villaume.

Čtyři koncerty v prostorách Císařského sálu Lobkovického paláce, který pojme 200 posluchačů, nabídnou vedle členů PKF také jejich hudební hosty.

Na vystoupení 13. února se představí houslista Augustin Dumay, 24. dubna klavírista Andrew von Oeyen, 17. října kontrabasista Ödön Rácz a 20. listopadu trumpetista Gábor Boldocki.

Na koncertech zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta, Julese Masseneta, Maurice Ravela, Paula Wranitzkého, Ludwiga van Beethovena, Giovanniho Bottesiniho a Jana Křtitele Jiřího Nerudy.

Letošní koncertní sezonu orchestr PKF zahájil 26. září koncertem ve Španělském sále Pražského hradu. V nynější sezoně zohlední výročí 260 let od narození Mozarta a 120 let od úmrtí Johannese Brahmse.

Orchestr stráví přes 80 dní v zahraničí. Rozpočet PKF na tuto sezonu činí přibližně 42 milionů korun, o 3,5 milionu korun více než minulou sezonu.