Americký herec Johnny Depp už ztvárnil piráta i šíleného Kloboučníka. Příště vstoupí do světa čar a magie J. K. Rowlingové, tedy autorky Harryho Pottera.

Filmové servery Variety a Hollywood Reporter uvedly, že třiapadesátiletý Depp bude roku 2018 účinkovat v pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít, za nímž stojí právě Rowlingová.

První díl začnou tuzemská kina promítat letos 17. listopadu, pokračování se chystá na rok 2018.

Podle serverů se Depp letmo mihne dokonce už v prvním dílu. Není ale známo, jaké se chopí role.

Studio Warner Bros., které za filmem stojí, Deppovu účast zatím oficiálně nepotvrdilo.

O příběhu Fantastických zvířat, k nimž Rowlingová napsala scénář a kde se hlavní role zhostil oscarový herec Eddie Redmayne, se ví málo. Film se má odehrávat v New Yorku roku 1926, dávno před událostmi z knih a snímků o Harrym Potterovi, jež byly zasazeny do Británie 90. let.

Rowlingová tento měsíc uvedla, že Fantastická zvířata a kde je najít budou prvním z pěti filmů zasazených do téhož světa.

Sága by měla vyprávět o vzestupu k moci černokněžníka Gellerta Grindelwalda, jenž roku 1945 svedl bitvu s Albusem Brumbálem, populárním ředitelem Bradavické školy.

Ze ságy knih o Harrym Potterovi se celosvětově prodalo přes 450 milionů titulů. Filmové adaptace, jež roku 2011 vyvrcholily snímkem Harry Potter a Relikvie smrti – část 2, utržily přes 7 miliard dolarů.

Johnny Depp je hlavní hvězdou disneyácké série Piráti z Karibiku, kde ztvárnil kapitána Jacka Sparrowa. Kloboučníka hraje ve filmové sérii o Alence v říši divů. Depp je známý výstředními, nevypočitatelnými a často ztřeštěnými postavami.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist