Na silvestra bude jedenáct českých kin z Berlína přenášet tradiční koncert Berlínských filharmoniků.

Silvestrovské galapředstavení vysílané živě přes satelit nabídne atraktivní program včetně Dvořákových Slovanských tanců. Žádné projekce ze záznamu se v budoucnu neuskuteční, upozorňují pořadatelé na výjimečnost koncertu.

Dirigentem koncertu bude šéf prestižního tělesa Simon Rattle, sólistou Daniil Trifonov, který patří k nejžádanějším klavíristům současnosti.

Po předehře k opeře Dmitrije Kabalevského zazní v Trifonovově podání třetí klavírní koncert d moll Sergeje Rachmaninova. České publikum potěší zařazení výběru ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka.

Předpokládaná délka koncertu se odhaduje na 90 minut. Vystoupení budou přenášet kina v Praze, Duchcově, Havířově, Chotěboři, Kolíně, Náchodě, Ostravě, Olomouci, Slaném, Uherském Hradišti nebo ve společenském domě ve slovenských Topolčanech.

V poslední den v roce bude ze záznamu v rámci přenosů do kin odvysílána též vánoční klasika, tedy Čajkovského Louskáček. Baletní pohádku o holčičce a jejím kouzelném vánočním dárku – louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince – nastudoval balet moskevského Velkého divadla.

Péčí společnosti Cinestar se inscenace dostane do multiplexů v Praze, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Liberci, Mladé Boleslavi, Olomouci, Opavě, Ostravě, Pardubicích a Plzni.

Během ledna přenosy do kin dále z Moskvy zprostředkují Spící krasavici, z Metropolitní opery v New Yorku operu Nabucco a z pařížského divadla Comédie-Française Romea a Julii.

V cyklu Světové malířství se na plátnech kin objeví virtuální prohlídky nejlepších děl Franciska Goyi, Henriho Matisse či Hieronyma Bosche ze světových galerií. Kromě komentované procházky výstavami dají snímky nahlédnout i do zákulisí přípravy výstav.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist