Sci-fi film společností Disney a Lucasfilm nazvaný Rogue One: Star Wars Story o víkendu v tabulce návštěvnosti amerických kin těsně předčil titul Skrytá čísla.

Podle nedělních odhadů Rogue One skončilo na prvním místě tabulky s tržbami 22 milionů dolarů z 4175 kin.

Kombinace komedie a dramatu Skrytá čísla, která vypráví o černoškách stojících na začátku amerického vesmírného programu, skončila na druhém místě. Její tržby činily 21,8 milionu dolarů z 2471 kin.

Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl tedy pouhých 200 tisíc dolarů. Až budou v pondělí večer středoevropského času zveřejněna oficiální čísla, oba filmy si postavení mohou lehce prohodit.

Návštěvnost kin na východě Spojených států v pátek a sobotu zpomalila sněhová kalamita.

Snímek Rogue One je v čele tabulky návštěvnosti amerických kin čtvrtý víkend po sobě, v USA už dohromady utržil 477,3 milionu dolarů. Osmý film ze ságy Hvězdné války je nyní také osmým komerčně nejúspěšnějším titulem v historii tamních kin. Na sedmé příčce je Hledá se Dory s tržbami vyššími jen o necelých 10 milionů dolarů.

O víkendu mělo Rogue One premiéru v Číně, kde utržilo 31 milionů dolarů. Zahraniční tržby snímku tak stouply na 437 milionů, celosvětově Rogue One za necelý měsíc od premiéry utržilo již 914,4 milionu dolarů.

Třetím nejnavštěvovanějším snímkem amerických kin o víkendu bylo Zpívej, které vyprodukovaly společnosti Illumination a Universal. Film utržil 19,6 milionu dolarů z 3955 biografů.

Na čtvrtém místě debutoval snímek od Sony nazvaný Underworld: Krvavé války s tržbami 13,1 milionu z 3070 kin.

Pátý je muzikál La La Land společnosti Lionsgate, jenž v 1515 kinech utržil 10 milionů dolarů.

Další příčku obsadilo romantické sci-fi Pasažéři od Sony s tržbami 8,8 milionu z 3400 kin. Dohromady má po třech týdnech 80,9 milionu.

Za Pasažéry skončila romantická komedie firmy Fox zvaná Proč právě on?. Její víkendové tržby činily 6,5 milionu z 2904 kin, dohromady má film v USA na kontě 49 milionů dolarů.

Snímku Skrytá čísla se v amerických kinech daří nad očekávání, analytici jeho tržby odhadovali někde mezi 16 a 18 miliony dolarů.

Film vypráví o černošské matematičce Katherine Johnsonové, kterou ztvárnila Taraji P. Hensonová. Matematička spolu s Dorothy Vaughanovou (ve filmu ji hraje Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovou (tu ztvárnila Janelle Monaeová) svými výpočty přispěla k tomu, že astronaut John Glenn mohl úspěšně letět do kosmu.

O Skrytých číslech, jež měla skromný rozpočet 25 milionů dolarů, se nyní hovoří jako o kandidátovi na americké filmové scény.

Octavia Spencerová může v noci z neděle na pondělí obdržet Zlatý glóbus za výkon ve vedlejší roli, stejně tak je nominovaná na cenu Screen Actors Guild Award udělovanou odborovou hereckou organizací. Zde může v jiné kategorii uspět také celé herecké obsazení Skrytých čísel.

V USA na Skrytá čísla nejčastěji chodí ženy, tvořily 64 procent návštěvnosti. Šéf americké distribuce Foxu Chris Aronson podotkl, že snímek má také nejvyšší možné hodnocení A+ v průzkumech společnosti CinemaScore.

„To je velice ojedinělé,“ podotkl. „S výtečným skóre z průzkumů, lepším počasím a svátečním víkendem, který nás čeká, budou mít Skrytá čísla v kinech úspěch ještě mnoho týdnů,“ věří Aronson.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist