Pražská O2 arena loni dosáhla rekordní návštěvnosti 801 tisíc lidí. Jedná se o největší počet návštěvníků za rok od otevření haly v roce 2004, bez zahrnutí mimořádného vlivu předloňského šampionátu v hokeji.

Nejvíc lidí na jednu akci přilákal koncert Paula McCartneyho, a to zhruba 18 tisíc, což je maximální kapacita O2 areny.

V roce 2016 se v O2 areně konalo 91 akcí, v průměru tedy připadlo 8800 lidí na jednu akci. Dlouhodobý průměr na jednu akci činí 6000 až 7000 lidí a roční průměr návštěvnosti byl 600 tisíc lidí.

V roce 2015 sice přišlo zhruba 1,07 milionu návštěvníků, dvě pětiny návštěvnosti ale tvořily zápasy mistrovství světa v hokeji. Bez započtení šampionátu činila předloňská návštěvnost jen 633 tisíc lidí.

"Meziroční růst počtu návštěvníků (v roce 2016) činil více než 25 procent," uvedl Robert Schaffer, generální ředitel společnosti Bestsport, která O2 arenu vlastní a provozuje.

Absolutním diváckým rekordem roku 2016 byl koncert britského zpěváka a skladatele Paula McCartneyho, někdejšího člena skupiny Beatles, který O2 arenu zcela vyprodal. Z českých nebo slovenských interpretů přišlo nejvíc lidí na koncert slovenské kapely Team, který si nenechalo ujít přes 15 800 fanoušků.

Koncerty ale tvořily pouze třetinu ze všech loňských akcí v O2 areně. Největší podíl, zhruba poloviční, měl na programu haly sport, a to hlavně díky hokeji. O2 arena je domácí plochou extraligového klubu HC Sparta Praha. Právě zápas Sparty s Libercem ve finále extraligy byl s více než 17 tisíci diváky nejpopulárnější sportovní akcí O2 areny v roce 2016.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist