LEGO Batman film ovládl tabulku návštěvnosti severoamerických kin. Během víkendu, jejž v USA prodlouží ještě pondělní státní svátek, dle odhadů utržil 44 milionů dolarů. To je skoro tolik, kolik dohromady získaly snímky Padesát odstínů temnoty a Velká čínská zeď.

Titul Padesát odstínů temnoty, za nímž stojí společnost Universal, z 3714 biografů utržil 24 milionů dolarů. Velká čínská zeď dle odhadů skončí s výsledkem 21 milionů dolarů z 3325 kin.

Na čtvrtém místě se patrně ocitne akční film John Wick 2 od Lionsgatu s tržbami 19,5 milionu z 3113 kin.

Nově do amerických kin o víkendu vstoupila komedie ze středoškolského prostředí nazvaná Na férovku, pane učiteli. Vyrobilo ji studio New Line, v 3185 kinech utržila okolo 14 milionů dolarů.

Až na jedenáctém místě pak debutuje hororový thriller Lék na život s 4,9 miliony dolarů z 2704 biografů.

LEGO Batman film, jímž společnost Warner Bros. navazuje na tři roky starý LEGO příběh, momentálně promítá 4088 biografů. Až prodloužený víkend se státním svátkem skončí, snímek bude mít na kontě dohromady 108 milionů dolarů za prvních 11 dnů.

Minulý víkend LEGO Batman film vstoupil do distribuce s tržbami 53 milionů dolarů, po týdnu tak jeho tržby klesly jen o 35 procent.

Filmu na americkém trhu pomáhá účast herců Zacha Galifianakise, Michaela Cery, Rosario Dawsonové či Ralpha Fiennese, kteří nadabovali jednotlivé postavy. A snímek má úspěch také u kritiků – na serveru RottenTomatoes.com jeho průměrné hodnocení činí 91 procent.

Snímek Padesát odstínů temnoty si oproti minulému víkendu pohoršil o 55 procent. V pondělí večer by měl mít na kontě z projekcí v USA a Kanadě dohromady 93 milionů za 11 dnů. Mnohem vyšší tržby má snímek v zahraničí, celosvětově včetně USA a Kanady už nasbíral 276,9 milionu dolarů.

Také během právě skončeného víkendu Padesát odstínů temnoty skončilo na prvních příčkách tabulky návštěvnosti v Německu, Rakousku, Itálii, Nizozemsku, Portugalsku, Španělsku, Brazílii, Panamě, Paraguayi, Hongkongu či v Austrálii.

Velké čínské zdi od společnosti Universal se v USA daří nad očekávání, analytici jí přisuzovali tržby okolo 17 milionů dolarů. S výsledkem 21 milionů tak autoři mohou být spokojení, přestože o vyslovený zázrak nejde – výroba snímku společnost Legendary přišla na 150 milionů dolarů. Šlo o nejdražší film všech dob natočený v Číně.

Hlavní roli evropského žoldáka, jenž se ve snímku přidá k čínským vojskům, ve Velké čínské zdi ztvárnil Matt Damon.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist