Moliérův Lakomec s Boleslavem Polívkou v titulní roli bude patřit k lákadlům příští sezony Městského divadla Brno.

Soubor také připravuje evropskou premiéru detektivní muzikálové komedie Chyť mě, když to dokážeš podle známé filmové předlohy. Celkem Městské divadlo Brno v příští sezoně nabídne devět nových inscenací, vyplývá z dramaturgického plánu.

Film Chyť mě, když to dokážeš natočil v roce 2002 Steven Spielberg. Muzikál vznikl v Seattlu, hrál se i na Broadwayi.

Příběh, který mísí detektivku s humorem, se odehrává v polovině 60. let. Na divadelní prkna přináší napětí i nadsázku a především sympatického, i když ne mravně dokonalého hlavního hrdinu a jeho vytrvalého soka v postavě agenta FBI.

Brněnskou inscenaci připraví režisér Petr Gazdík, premiéra se uskuteční 21. října.

Na muzikály se Městské divadlo Brno dlouhodobě specializuje. V příští sezoně uvede klasickou Horečku sobotní noci, ale také ztřeštěnou muzikálovou komedii Ženy na pokraji nervového zhroucení, která vychází ze stejnojmenného španělského filmu režiséra Pedra Almodóvara z roku 1987.

Muzikálovou nabídku rozšíří ještě české premiéry titulů Představ si to a Grand hotel.

Městské divadlo Brno v příští sezoně naváže na úspěšnou spolupráci s Bolkem Polívkou. Po velkých postavách Leara a Šajloka nyní ztvární Harpagona, nejslavnějšího divadelního lakomce v Moliérově komedii.

Činohra se chystá také na komedii Reného Levínského Dotkni se vesmíru a pokračuj, kterou momentálně uvádí Národní divadlo v Praze, dále osudovou tragikomedii Rolanda Schimmelpfenniga Žena z dřívějška a historické drama Čarodějky ze Salemu od Arthura Millera.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist