V pražské Malostranské besedě se tuto středu uskuteční vyprodaný koncert zpěváka Vladimíra Mišíka, kterým oslaví své 70. narozeniny.

Druhé pražské vystoupení Mišíka se skupinou Etc... je na programu ve čtvrtek.

V roli předkapely se představí britský písničkář Jamie Marshall doprovázený formací Amplified Acoustic Band.

Mišík, jehož originální spojení rocku, blues, folku a dalších žánrů oslovuje několik generací, minulou středu 8. března oslavil sedmdesáté narozeniny.

Ve stejný den měl v pražském kině Bio Oko premiéru filmový dokument Nechte zpívat Mišíka, který natočila Jitka Němcová. Snímek obsahuje řadu dokumentárních záběrů i hraných scén. Režisérka mimo jiné rozkryla tajemství Mišíkova otce, kterým byl důstojník americké armády John Gaughan.

Mišík otce nikdy nepoznal, protože krátce po seznámení s matkou otec opustil Evropu.

Vladimír Mišík s hudbou začínal v 60. letech, kdy zpíval například s Kometami, Matadors a Blue Effectem. Ke konci první poloviny 70. let založil skupinu Etc…, se kterou přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti koncertuje dodnes.

Poslední studiové album Ztracený podzim vydal v roce 2010. Nyní uvažuje o nové desce. Pro dokument Nechte zpívat Mišíka vznikla nová skladba s názvem Jo, jo, jo.

Aktuální sestavu skupiny Etc… vedle Mišíka tvoří Petr Pokorný (kytara), Pavel Skála (kytara, zpěv), Jiří Veselý (basa, harmonika), Jiří Zelenka (bicí, zpěv) a Vladimír Pavlíček (housle).

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist