Renomovaný francouzský režisér Luc Besson v úterý představil nový trailer z očekávaného sci-fi filmu Valerian a město tisíce planet.

Osmapadesátiletý autor filmů Pátý element, Leon či Brutální Nikita zároveň na setkání filmových fanoušků CinemaCon v americkém Las Vegas řekl, že o natočení Valeriana snil od chvíle, kdy mu bylo deset let.

Tehdy, v šedesátých letech minulého století, Besson objevil komiksovou předlohu od autorů Pierra Christina a Jean-Clauda Mézièrese, z níž film vychází.

„Tehdy nebyl internet, neexistoval YouTube, museli jste čekat týden, abyste dostali další dvě strany komiksu. Vybudoval jsem si na tom komiksu závislost,“ řekl Besson podle agentury AFP.

„Bylo to strašně dobré, strašně nové a od té doby jsem na Valeriana nepřestal myslet,“ dodal.

Besson se však dlouho domníval, že natočit film podle komiksu, v němž účinkují jen dva lidi a tisíce mimozemšťanů, by bylo nemožné. „Pak ale jistý mladý muž jménem James Cameron svým filmem Avatar ukázal, že to možné je. Díky němu je teď jediným stropem to, jak velkou máte představivost,“ prohlásil.

Film Valerian, jenž má rozpočet 180 milionů dolarů a do českých kin vstoupí 20. července, vypráví o ohrožené metropoli nazvané Alpha. Mezigalaktickému městu, kde žijí tisíce mimozemských tvorů ze všech koutů galaxie, hrozí zkáza ze strany jakýchsi tajemných sil.

Zneškodit se je pokusí speciální vládní agenti Valerian, jehož ve filmu ztvárnil jedenatřicetiletý Dane DeHaan, a Laurelina hraná čtyřiadvacetiletou modelkou Carou Delevingne.

V lasvegaském hotelu Caesar’s Palace režisér Besson představil nový trailer. Vystupuje v něm mimo jiné obří monstrum připomínající psa, které roztrhne jakýsi futuristický autobus. Některé pouštní scény připomenou postapokalyptický film Šílený Max, píše agentura AFP.

„Když jsem vyrůstala, milovala jsem Lucovy filmy. Tohle je splnění mého největšího snu,“ poznamenala herečka Delevingneová, známá například ze snímku Papírová města.

Film Valerian v Las Vegas představil Adam Fogelson, šéf hollywoodského nováčka STX, který si během pouhých dvou let v zábavním průmyslu vybudoval úctyhodné filmové portfolio.

Na pódiu se vystřídali herci Jessica Chastainová, Aaron Sorkin, Mark Wahlberg či Mia Kunisová. Diváci spatřili například první záběry z akčního filmu The Foreigner s hercem Jackiem Chanem, jenž vzniká v americko-čínské koprodukci a do kin vstoupí letos v říjnu.

Podle agentury AFP firma dále představila první vizualizace animovaného filmu Ugly Dolls, na jehož vznik dohlíží známý režisér Robert Rodriguez. STX dále oznámila, že natáčí novou komedii s Eddiem Murphym.

Mark Wahlberg představil film zvaný Mile 22. Herec doufá, že bude prvním dílem z celé trilogie a stane se titulem, „který mě bude jako herce definovat“, dodal.

Mia Kunisová hovořila o chystaném pokračování letošního snímku Matky na tahu. Druhý díl komedie vyprávějící o mateřství do distribuce vstoupí v listopadu.

Herečka Chastainová, jež byla v minulosti nominovaná na Oscara, v letošním filmu Molly’s Game ztvární lyžařku Molly Bloomovou, která si nesplnila sen zvítězit na olympijských hrách, zato začala pořádat tajné pokerové turnaje pro hollywoodské celebrity.

„Líbí se mi, že ten film zkoumá sílu žen a to, jaký mají vliv na společnost,“ řekla Chastainová, která se prý s Molly Bloomovou při natáčení setkala.

Film Molly’s Game coby svůj režijní debut natočil pětapadesátiletý scenárista Aaron Sorkin, dosud známý jako autor televizních seriálů Západní křídlo a Newsroom či filmů Moneyball a The Social Network.

„Málokdy narazíte na příběh, který je tak skvělý a přitom tolik lidský,“ konstatoval Sorkin poté, co divákům v Las Vegas představil první trailer.

„K tomu filmu mě přilákala postava Molly. Je to nesmírně originální hrdinka,“ dodal.