Animovaná komedie nazvaná Mimi šéf o víkendu ovládla tabulku návštěvnosti amerických a kanadských kin. Utržila 49 milionů dolarů z projekcí v 3773 biografech a překonala tak i Disneyho velkofilm Kráska a zvíře, jenž byl uplynulé tři víkendy po sobě nejvyhledávanějším titulem v multiplexech.

Během tohoto víkendu Kráska a zvíře přidala dalších 48 milionů dolarů k obřím tržbám z USA a Kanady v celkové výši 395,5 milionu dolarů.

Další novinka, sci-fi film Ghost in the Shell od společnosti Paramount, naopak propadla s tržbami pouhých 19 milionů dolarů.

Snímek Mimi šéf vypráví o rivalitě mezi batolaty a domácími mazlíčky. Kritici jej nepochválili, u diváků v USA však zřejmě zabodovalo hvězdné obsazení. Animovaným postavičkám své hlasy propůjčili herci Alec Baldwin, Tobey Maguire, Steve Buscemi, Lisa Kudrowová či komik Jimmy Kimmel.

Snímek s rozpočtem zhruba 100 milionů dolarů vyrobila společnost DreamWorks Animation, distribuuje jej Fox. Před začátkem víkendu analytici odhadovali, že Mimi šéf utrží nanejvýš okolo 30 milionů dolarů.

„Ten film zafungoval, protože stojí na skvělém nápadu a na Alecu Baldwinovi. Má známý hlas a to mimino namluvil skoro geniálně,“ tvrdí Chris Aronson, šéf americké distribuce Fox.

Toho prý překvapilo, že snímek nezískal lepší recenze. „Udivilo mě to, doteď mě to udivuje,“ řekl Aronson. „Je hezké, když se kritici a publikum shodnou, ale v opačném případě to bolí. Člověk si říká, proč se film tak moc líbí divákům a proč ne kritikům.“

Sci-fi film Ghost in the Shell vznikl adaptací stejnojmenného japonského manga komiksu o robotické válečnici, kterou hraje Scarlett Johanssonová. Ve snímku bojuje proti spolku teroristických hackerů. Film vznikl jako společný projekt firem Paramount, DreamWorks Pictures a Reliance Entertainment. Pokud ale nechce prodělat, musí uspět v zahraničí. Během víkendu Ghost in the Shell v padesáti zemích světa utržil 40,1 milionu dolarů.

Firma Paramount vůbec zažívá těžké časy. Její nedávné nákladné snímky Spojenci a Ben Hur propadly, kromě toho společnost zažívá otřesy v managementu – z funkce odešel předseda správní rady Brad Grey i místopředseda Rob Moore. Nově studio řídí Jim Gianopulos, bývalý šéf filmové divize Fox, který má za cíl společnost stabilizovat.

Snímku Ghost in the Shell zřejmě uškodila kontroverze ohledně toho, zda bylo správné původně japonskou titulní postavu nahradit herečkou bílé pleti Johanssonovou. Kvůli této kauze se obecně začalo řešit, proč filmová studia svěřují asijské role bílým hercům.

Pětici nejnavštěvovanějších víkendových filmů v USA a Kanadě uzavírají snímky Power Rangers od Lionsgatu a Kong: Ostrov lebek od firmy Legandary. Ten první utržil 14,5 milionu dolarů, ten druhý 8,8 milionu.

Restart akční filmové série Power Rangers během dvou týdnů utržil 65,1 milionu dolarů, kdežto nejnovější snímek o opičákovi Kongovi už má na kontě po čtyřech týdnech 147,8 milionu.

V limitované distribuci společnost Focus Features uvedla film Úkryt v zoo, jejž začalo promítat 541 kin. Snímek v nich utržil 3,3 milionu dolarů. Film s herečkou Jessicou Chastainovou v hlavní roli se odehrává za druhé světové války a vypráví o ženě, jež se snaží zachránit Židy před holokaustem.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist