Americká písničkářka Suzanne Vega vystoupí 14. června v pražském Divadle Archa.

Vega se do České republiky vrací pravidelně, naposledy v Arše zahrála v červenci 2014. Na letošním koncertu představí písně z nové desky Lover, Beloved: Songs from an Evening with Carson McCullers, která vznikla na základě hry o spisovatelce Carson McCullersové.

"Pro svou šarmantní neokázalost a výjimečný cit pro příběhy velkoměsta a poetiku ulice Susanne Vega získala přízeň publika na obou stranách oceánu," uvedla mluvčí Archy Pavlína Svatoňová.

„Její koncerty nepostrádají emocionální náboj a naléhavost, což potvrdila mnohokrát i před českým publikem," dodala.

Sedmapadesátiletá hudebnice v roce 2009 se skupinou Čechomor na její album Místečko natočila píseň Rain is Falling.

V Praze Suzanne Vega vystoupila také v roce 2010 na multikulturní akci Pocta Václavu Havlovi.

Vega patří k nejvýraznějším postavám neofolkového hnutí počátku 80. let. Její debut Suzanne Vega z roku 1985 a následující deska Solitude Standing s hity Tom’s Diner a Luka ji dostaly na pozici folkrockové hvězdy.

Vega dlouhodobě podporuje charitativní aktivity a kampaně, mimo jiné iniciativy neziskové organizace Amnesty International.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist