Zástupci nových a experimentujících divadel se už podvanácté sjedou v Plzni na festival Move In Station, dříve známý jako Velká inventura. Od 25. dubna do 4. května ho pořádá plzeňská organizace Johan ve své domovské scéně Moving Station, citlivě rekonstruované nádražní budově z počátku 20. století.

Festival není jen přehlídkou několika smělých divadelních experimentů, ale otevírá cestu k novému divadlu. Proto se diváci budou moci setkat s tvůrci a performery jednotlivých děl, řekla Petra Štěpánová z festivalové produkce.

Během pěti večerů návštěvníci zažijí různé podoby současného divadla, které vzniká v nezávislých produkcích.

Přehlídka nabídne pohybové divadlo uměleckých skupin Holektiv a Spitfire Company, vizuálně hudebně divadelní show skupiny Handa Gote Research & Development, představení pro jednoho diváka MIR.theatre a studentský soubor Jiná tvář.

Součástí programu bude venkovní představení plzeňských Žongléros a koncert Lenky Dusilové.

Šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl vystoupí na úvod festivalu 25. dubna ve 20 hodin a předvede osobní vyjádření, které přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a zážitků.

O den později diváci uvidí experimentální post-internetovou impro-operu Eleusis o nemožnosti velkého příběhu ve světě, kde je vše zároveň lež i pravda. Cyklický čas mýtu zlomený do instantního času uvede tvůrčí skupina Handa Gote.

Spitfire Company nabídne 28. dubna silný příběh Anne Frankové dotýkající se strastí, radostí a první lásky třináctileté dívky, donucené se ukrývat ve skrýši domu. V hlase nezaznívá pouze Anne, ale veškeré problémy skrývaných, tedy těch, kteří přežili i nepřežili.

Představení Sputnik se bude hrát 28. dubna od 16 hodin každých 15 minut. Je postavené na principu papírových mechanických automatů a pop-up knížek.

Se Sputnikem, první umělou družicí Země, diváci cestují vesmírem a zažívají dobrodružství spojená se závody o dobytí vesmíru a studenou válkou.

Emoci studu bude 2. května od 20 hodin zkoumat taneční performance ženské trojice Holektiv Study. Nezvykle jednoduché představení obsahuje tanec, nový cirkus a pantomimu.

Festival pak 4. května uzavře kolektivní scénická úvaha o odvaze k samostatnosti skupiny Jiná tvář. Absolventské představení studentů Západočeské univerzity má titul MÝ – TY (jeskyně).

Vstupenky jsou v síti GoOut, na festival lze zakoupit také permanentku.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist