Klicperovo divadlo v Hradci Králové uvede v sezoně 2017/2018 sedm premiér, například v polovině prosince komedii Williama Shakespeara Sen noci svatojánské v režii Davida Drábka.

První premiérou sezony bude 27. října ve Studiu Beseda uvedení inscenace Spybox v režii Adély Laštovkové Stodolové.

O den později divadlo na hlavní scéně představí detektivní hru Roberta Thomase Osm žen v režii Petra Štindla.

Na 17. března chystá ve Studiu Beseda českou premiéru hry německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga zvanou Temná voda v režii Michala Háby. Autor hru napsal v roce 2014.

24. března divadlo uvede v režii dua SKUTR Bratry Karamazovy.

Druhým režijním počinem Davida Drábka v hradeckém divadle bude 12. května premiéra veselohry Klášterní ulice.

Poslední premiérou se stane poetické drama Radúz a Mahulena v režii Terezy Karpianus, které diváci uvidí 26. května.

Klicperovo divadlo připravilo sedm premiér i na končící sezonu 2016/2017, mimo základní dramaturgickou linii uvedlo v září u příležitosti nedožitých osmdesátin dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla v premiéře jeho hru Asanace v režii Andreje Kroba.

Poslední premiéru nynější sezony divadlo chystá na 20. května, půjde o operetu Johanna Strausse Netopýr v režii Davida Drábka.

Klicperovo divadlo vstoupí do příští sezony s novou uměleckou šéfkou.

Od 1. července se funkce ujme současná dramaturgyně Jana Slouková, která vystřídá dramatika a režiséra Drábka. Ten ve funkci působil od roku 2009.

„Najdete zde tituly proslulé i zcela nové, režiséry v Klicperově divadle dobře známé i debutující, poetické texty i napínavé příběhy, díla dotýkající se smyslu života i oddychové komedie, inscenace pro ryze pánské obsazení i hru čistě dámskou,“ uvedla Slouková v průvodním slovu k příští sezoně.

Související