Jaromír Nohavica se po čtyřech letech vrátí do pražské O2 areny. Populární písničkář tam vystoupí letos 19. října. Doprovodí jej polský akordeonista Robert Kusmierski a bubeník Pavel Planka.

Zpěvák, hudebník, skladatel a překladatel Nohavica byl prvním českým interpretem, jenž dokázal jednu z největších multifunkčních hal v Evropě vyprodat dvakrát za sebou.

Nabídl dva rozdílné koncerty, první s Janáčkovou filharmonií Ostrava a druhý s kytarou a heligonkou.

"Na týden přesně po čtyřech letech vystoupím v O2 areně. V prostoru pro mou hudbu neobvyklém a nezapomenutelném," uvedl nyní Nohavica.

"A platí to samé, co jsem řekl loni v Londýně: Co můžu chtít víc?! Zahraju si na krásném místě před krásným publikem, a ještě za to mám peníze!" dodal.

Třiašedesátiletý Nohavica patří mezi výrazné představitele tuzemského folku a mnohé jeho písničky takřka zlidověly. Jako první z českých písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je již desítky let každoročně udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu.

O Nohavicovy koncerty bývá velký zájem. Když v roce 2012 vystoupil na 20. ročníku festivalu Benátská noc v libereckém areálu Vesec, do areálu dorazilo 19 tisíc lidí.

V roce 2009 třikrát po sobě zcela zaplnil pražskou Lucernu, rok předtím poprvé v historii ostravských Colours of Ostrava vyprodal festival. Také jeho alba patří mezi dlouhodobě nejprodávanější na tuzemském trhu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist