Přední český soubor nového cirkusu Cirk La Putyka tento pátek 12. května představí inscenaci nazvanou Batacchio. Má jít o jedinečnou podívanou ve stylu komediálních show minulých století.

Autorem projektu, jejž soubor inscenuje ve své domovské scéně Jatka78, je finský režisér Maksim Komaro, vůdčí osobnost severského nového cirkusu.

"Cirk La Putyka v čele s principálem Rostislavem Novákem mladším zve diváky na netradiční cestu do dob, kdy staré kočovné společnosti ve svých představeních spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů," uvedla mluvčí La Putyky Klára Nechanická.

"Batacchio kolísá mezi skutečností a iluzí, pobaví i překvapí diváky všech generací. Nebude chybět akrobacie, tanec a originální hudba od Jana Balcara," dodala.

Podle režiséra Komara projekt propojí nový cirkus s disciplínami jako břichomluvectví a iluzionismus.

"Všechny triky vycházejí z metod 19. století. Pro jejich realizaci proto nebudeme využívat současnou techniku," řekl Komaro.

Představení bude založeno jen na dovednostech účinkujících a na kouzlech, která sami dokážou předvést.

"S Cirkem La Putyka jsem už spolupracoval na představeních Play a Slapstick Sonata. Batacchio na ně naváže jako jejich zkušenější bratr, potkali jsme se v něm po pěti letech s novými nápady," doplnil režisér.

Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců Cirku La Putyka. Předvedou show plnou magických triků, akrobacie a humoru, dodávají pořadatelé.

Premiéra inscenace Batacchio by měla být vrcholem letošní sezony souboru. Ve dnech 13. až 18. května bude mít v Jatkách78 pět repríz.