Marta Kubišová, která před časem oznámila konec své pěvecké kariéry, se s pražským publikem rozloučí 27. října v Lucerně. Na pódiu si s ní zazpívají Václav Neckář, Aneta Langerová nebo Lucie Bílá.

Definitivně poslední koncert si zpěvačka naplánovala s kapelou Petra Maláska na den svých 75. narozenin – uskuteční se 1. listopadu v jejím rodišti v Českých Budějovicích.

Koncert završí turné nazvané Marta naposledy, jež začne 8. října v Brně.

Lucernu si Kubišová pro svou pražskou rozlučku nevybrala náhodou. Začala zde svou pěveckou kariéru a v prosinci 1989 v Lucerně absolvovala první koncert po téměř dvacetiletém zákazu.

"Těším se do Lucerny, do toho vroucího kotle a magického sálu, v němž jsem měla tu čest mnohokrát zpívat ve své první i druhé kariéře," uvedla Kubišová, která původně vystoupení v Lucerně neplánovala. Rozhodla se pro něj až po „nátlaku fanoušků“.

Kubišová letos 5. dubna převzala zlatou desku za prodej svého loňského alba Soul. Za něj byla nominovaná Akademií populární hudby v kategorii zpěvačka roku na Cenu Anděl.

Výsledky budou vyhlášeny 22. května v pražském Lucerna Music Baru.

Jedním z důvodů ukončení kariéry Kubišové je její zdravotní stav. Předloni prodělala infarkt, který ji "vyvedl z omylu o nesmrtelnosti“, jak řekla.

Po ukončení pěvecké kariéry chce Kubišová mimo jiné napsat životopisnou knihu.

Deska Soul je podle Kubišové její poslední. Již předchozí nahrávku zpěvačka označovala za "poslední živé album". Album s názvem 25 přineslo před třemi lety záznam recitálu z její domovské scény, Divadla Ungelt.

Kubišová, někdejší mluvčí Charty 77, se mohla vrátit k veřejnému vystupování až po téměř dvaceti letech v listopadu 1989.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist