Praha si nechá vypracovat studii rozvoje oblasti Těšnova. Vedení města už před časem uvedlo, že na Těšnově plánuje postavit budovu pro Slovanskou epopej Alfonse Muchy.

Materiál má vypracovat městská organizace Institut plánování a rozvoje a vyjde na 960 tisíc korun. Vyplývá to z dokumentu, který mají v úterý schválit pražští radní.

Cílem studie bude stanovit koncepci veřejných prostranství, zástavby stavebních bloků a dopravní infrastruktury. "Výsledná urbanistická studie se stane nezbytným územně plánovacím podkladem důležitým pro další rozhodování v území," píše se v dokumentu.

Studie bude rovněž sloužit jako podklad pro změnu územního plánu.

V prostoru Těšnova stávalo Denisovo nádraží, a to až do roku 1985, kdy byla budova odstřelena. Nádraží nezachránilo ani to, že bylo kulturní památkou.

Letos v březnu současné vedení města přišlo s návrhem, že na pozemku mohla stát budova galerie pro Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Na podobu galerie plánuje Praha vypsat mezinárodní architektonickou soutěž.

Není jasné, kdy město budovu případně začne stavět a na kolik vyjde.

Cyklus Slovanská epopej, který tvoří 20 velkoplošných obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami českého národa, byl až do roku 2011 vystaven na zámku v Moravském Krumlově.

Obrazy vlastní Praha, které je Mucha daroval. Jeho podmínkou bylo, aby město vystavělo na své náklady vhodnou budovu pro jejich vystavení. Zatím ale neexistuje.

V těchto dnech se obrazy postupně vrací z výstavy v japonském Tokiu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist