Krátce po páté hodině ve čtvrtek odpoledne do Karlových Varů přijel hvězdný americký herec a hudebník Jeremy Renner.

Na závěr mezinárodního filmového festivalu převezme Cenu prezidenta festivalu.

Držitel dvou oscarových nominací v pátek uvede svůj nejnovější snímek z indiánské rezervace Wind River, který v Cannes v sekci Un Certain Regard získal cenu za režii.

Herec s pestrou škálou rolí účinkoval například ve snímku Smrt čeká všude, byl hvězdou akční série Avengers, filmu Captain America a dvou pokračování Mission: Impossible.

Jeremy Renner, narozený roku 1971, zaujal portrétem sériového vraha ve filmu Dahmer z roku 2002.

Na přelomu století se na filmovém plátně etabloval především díky postavám v akčních a válečných snímcích.

Na Oscara byl nominován za roli detektiva (po boku Bena Afflecka) v kriminálním filmu Město (The Town, 2010), získal také nominaci na Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Awards.

Rennerovu filmografii pak plní vysokorozpočtové a divácky úspěšné filmy – Thor (2011), Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) a Mission Impossible – Národ grázlů (2015) či Bourneův odkaz z roku 2012.

V něm herec po Mattu Damonovi na jeden díl převzal vůdčí úlohu ve volné sérii adaptací knih Roberta Ludluma. V nedávném pokračování ságy už ale opět účinkoval jen Damon, další osud bourneovské série je nyní nejistý.

Postavu kapitána Clinta Bartona alias Hawkeye pak Jeremy Renner vytvořil v komiksové sérii Avengers a souvisejícím Captain America: Občanská válka.

Charismatického lučištníka znovu zpodobní v pokračováních Avengers chystaných na roky 2018 a 2019.

"Ve volném čase se svým kamarádem, hercem Kristofferem Ryanem Wintersem obnovují historická obydlí a pak je se ziskem prodávají. V Hollywoodu takto rekonstruovali dům legendárního filmaře Prestona Sturgese, pokládaný za místo první svatby Charlieho Chaplina," napsaly o Rennerovi minulý týden Hospodářské noviny.