Festival pohybového, tanečního a experimentálního divadla Nultý bod letos vedle tradičního Divadla v Celetné nabídne představení také u Werichovy vily a Musea Kampa.

Kromě českých umělců na akci vystoupí divadelníci z Německa, Španělska, Portugalska, Řecka a Ruska. Dvě tanečnice zopakují svůj mnohahodinový maraton, který měl premiéru v červnu u Národního divadla. Festival v Praze potrvá do neděle 23. července.

"Festivalu Nultý bod nikdy nešlo pouze o předvedení zahraničních umělců pražskému publiku. Vždy tam byl a bude element zastavení se a sdílení," řekl Petr Boháč, dramaturg přehlídky a umělecký šéf souboru Spitfire Company.

"Diváci po představení zůstávají, protože vědí, že se mohou s umělci setkat, pohovořit s nimi, že neexistuje bariéra. Proto jsem rád, že tato idea se obtiskla i do obsahové části jednotlivých představení," dodal Boháč.

Mezinárodně uznávaný soubor Spitfire Company, který překračuje žánry, tuto středu uvede své Fragmenty milostných obrazů – fúzi výtvarného umění, tance a divadla.

Během představení vzniká výstava, jež obsahuje 16 výtvarných objektů. Ty tvoří mozaiku milostných obrazů obou partnerů a tvůrců.

Dvojího uvedení se ve čtvrtek dočká inscenace portugalského souboru Hotel Europa, Portugal is not a small country.

Představení, které vypráví o osudech Portugalců žijících v bývalých portugalských koloniích a následně se vrátivších zpět do Portugalska, uvidí diváci ve variantě "site-specific" – tedy upravené na míru omezení kapacitě zákoutí Divadla v Celetné a v prostorách tamtéž sídlícího Divadelního ústavu.

Představení od pátku do neděle jsou přístupná zdarma.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist