Matt Groening, autor seriálu Simpsonovi, vymění město Springfield za středověké království. Pro Netflix vytvoří nový animovaný seriál pro dospělé nazvaný Disenchantment. Streamovací platforma to oznámila v úterý.

Disenchantment se bude odehrávat v rozpadajícím se království Dreamland.

Vyprávět má o princezně a alkoholičce Bean, již namluví komediální herečka a ilustrátorka Abbi Jacobsonová známá ze seriálu Broad City, dále o jejím příteli Elfovi, jemuž hlas propůjčí oscarový scenárista a komik Nat Faxon, a jejím démonovi či možná vnitřním démonovi Lucim – toho nadabuje Eric Andre.

V seriálu, jehož prvních dvacet epizod Netflix zveřejní ve dvou vlnách v roce 2018, budou účinkovat obři lidožrouti, harpyje, trollové a „spousta hlupáků“.

„Seriál Disenchantment bude vyprávět o životě a smrti, lásce a sexu a o tom, jak se nepřestat smát ve světě plném utrpení a idiotů, navzdory radám starších, čarodějů a dalších pitomců,“ uvedl autor seriálu Groening.

To vše představuje výraznou změnu proti Groeningově slavným dobrodružstvím Simpsonových, seriálu vyprávějícím o hlavě rodiny a milovníkovi koblih Homerovi, ženě v domácnosti Marge, rebelském Bartovi, talentované Lise a mrňavé Maggie.

Simpsonovi jsou nyní již historicky nejdéle vysílaným animovaným seriálem amerických obrazovek: nyní skončila jejich 28. sezona. Nedávno seriál zaznamenal milník, když odvysílal svou 600. epizodu.

Prozatím se počítá s tím, že Simpsonovi budou pokračovat do 30. sezony.

Matt Groening je dále autorem animované sci-fi komedie Futurama, kterou v letech 1999 až 2003 vysílala společnost Fox. Znovu Futuramu přivedl k životu v letech 2010 až 2013 na obrazovkách kanálu Comedy Central.

Britský deník Guardian konstatoval, že zatímco v dobách Futuramy si Groening z moderního života utahoval prostřednictvím sci-fi, teď ho zřejmě láká prostředí podobné třeba populárnímu seriálu Hra o trůny.

„Výtečná práce Matta Groeninga nachází odezvu u několika generací po celém světě. Nesmírně nás těší, že s ním spolupracujeme na Disenchantmentu. Tento seriál ponese charakteristické znaky jeho animace i humoru,“ uvedla viceprezidentka Netflixu Cindy Hollandová.

 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist