Šest žižkovských galerií a malých institucí pohybujících se na poli současného umění připravilo na sobotu společný program. Jmenuje se Neighbourhood Boogie-Woogie a nabídne setkání s výtvarným uměním, performancemi a divadlem pod širým nebem. 

Neighbourhood Boogie-Woogie se koná už potřetí, snahou organizátorů je přivést do letních, trochu ospalých ulic nevšední zážitky a možnosti setkávání.

Programu se zúčastní galerie 35 m2, City Surfer Office, hunt kastner, Drdova Gallery, Nau Gallery a Nevan Contempo.

Třetí ročník je ve znamení akce a performance, časem a místem vymezených situací. Program se dělí na dva druhy děl – na díla dlouhá, tedy ta, která lze vidět celé odpoledne až do pozdních hodin, a na díla krátká. Taková bude možné vidět jen v určitou hodinu, je tedy třeba přečíst si předem program.

Akce začíná v pravé poledne v Drdova Gallery setkáním s Markétou Othovou a Adélou Svobodovou. Spolu pak obě umělkyně připravily performanci nazvanou Čtenářka, která začne ve 14 hodin a v níž účinkuje Dana Hábová.

V galerii hunt kastner v Bořivojově ulici se představí Eva Koťátková, stejně jako Markéta Othová držitelka ceny Jindřicha Chalupeckého. Připravuje performanci Hra na celek a části, do níž plánuje zapojit děti mezi sedmi a deseti lety, které se ještě během sobotního dopoledne mohou zúčastnit příprav.

V galerii Nevan Contempo sídlící v ulici U Rajské zahrady připravuje program na celé odpoledne Rudolf Samohejl, který v galerii právě vystavuje.

Na Škroupově náměstí se představí studenti Ateliéru performance z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Celodenní program uzavře večerní afterparty v klubu Café Pavlač.