Frontman britské skupiny The Rolling Stones Mick Jagger vydal dvě písně, kterými vyjadřuje zklamání ze současného politického dění ve světě. Skladby Gotta Get a Grip (Musíš se vzpamatovat) a England Lost (Prohra Anglie) zpěvák považuje za audiovizuální projekt.

Jagger uvedl, že text napsal jako odpověď na úzkost z měnící se politické situace, která je nepředvídatelná. "Máme očividně spoustu problémů. Jsem tedy politický optimista? Ne," konstatoval.

Podle magazínu Rolling Stone má skladba England Lost bluesový podklad. Jagger v ní přirovnává "složitou situaci v naší historii" ke zklamání po prohraném fotbalovém zápase.

"Vyprávím o zmatení, o pocitu nebezpečí. Samozřejmě je v tom i humor, protože já nemám rád, když se věci berou moc vážně," cituje magazín Jaggera.

Podle něho je skladba také "plná nejistoty, kde jsme se to jako Angličané ocitli".

Temný nádech má i druhá píseň, jež se zmiňuje o problémech s přistěhovalci, o krizích, o teroristickém hnutí Islámský stát, o lžích a skandálech.

"Sdělením by mělo být, že nehledě na všechny tyhle věci, které se dějí, musíte žít vlastní život a být sami sebou," uvedl.

Obě písně začal Jagger psát v dubnu s tím, že je zveřejní ihned po dokončení, protože vyčkávat na celé album by prý nemělo smysl.

"Nechtěl jsem čekat do příštího roku, to by tyhle dvě nahrávky mohly ztratit význam," dodal.