Pořadatelé koncertu britského zpěváka Robbieho Williamse, který vystoupí příští sobotu 19. srpna na letišti v pražských Letňanech, očekávají desítky tisíc návštěvníků.

Jeden z nejúspěšnějších světových popových interpretů se pod širým nebem představí s hostující skupinou Erasure. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí 1590 až 3990 korun, uvedl Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation.

"Vstupenky jsou stále k dispozici. Koncertní areál je dostatečně velký, aby pojal až 60 tisíc lidí, čímž nechci říct, že čekáme takovou návštěvnost, ale desítky tisíc lidí ano. Opět samozřejmě všechno řešíme v návaznosti na všechny složky, jako jsou policie, záchranáři, hasiči a dopravní podniky," řekl Novák.

V Česku Williams naposledy vystoupil před dvěma lety. Ve vyprodané pražské O2 areně jeho pestrému show aplaudovalo podle pořadatelů 16 tisíc diváků.

O koncerty britského hudebníka, který se celebritou stal už na začátku 90. let coby člen chlapecké kapely Take That, je celosvětový zájem.

Williams se zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů, když v roce 2006 během jediného dne prodal více než 1,6 milionu lístků na své koncertní turné.

V pondělí se začne připravovat letňanský areál, kde naposledy 4. července pro téměř 50 tisíc diváků koncertovala skupina Guns N'Roses.

Do letištního areálu pořadatelé zvou interprety, u nichž očekávají velkou návštěvnost. Akce provázejí velká dopravní opatření, přesto vznikají problémy s parkováním a nedostačující kapacitou metra.

Zatím nejvíce lidí do Letňan dorazilo loni na koncert AC/DC, který sledovalo 60 tisíc fanoušků. Letos v červnu v Letňanech festival Aerodrome s hlavní hvězdou Linkin Park navštívilo 25 tisíc lidí, před dvěma lety na koncert Daniela Landy přišlo přes 50 tisíc posluchačů.

Koncerty pod širým nebem s velkou návštěvností se konaly také na jiných místech v Praze.

Nejvíce lidí v roce 1995 na Strahovském stadionu sledovalo koncert Rolling Stones, kam se vypravilo 130 tisíc návštěvníků.

O rok později na Letenskou pláň 120 tisíc lidí přilákal Michael Jackson. Oslavy 25 let existence kapely Kabát si v roce 2014 na pražském Vypichu nenechalo ujít dle odhadů asi 75 tisíc příznivců.

Madonna v roce 2009 na pražském Chodově zpívala pro 42 tisíc posluchačů, Metallica o rok dříve zcela zaplnila stadion Slavie v Edenu 35 tisíci diváky a stejný počet lidí zaznamenal Paul McCartney v roce 2004 v T-Mobile Parku Kolbenova.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist