Letošní léto je v meziročním srovnání po komerční stránce slabší a nejspíš ho nezachrání ani hororový film Annabelle 2: Zrození zla. Dělá však, co může, aby do kin přilákal co nejvíc vyděšených diváků.

Nejnovější snímek společností New Line a Warner Bros., v pořadí čtvrtý z tohoto děsivého filmového světa, o víkendu ovládl tabulku návštěvnosti severoamerických kin. Utržil 35 milionů dolarů z projekcí v 3502 kinech. To je slušný začátek pro hororový snímek, jehož rozpočet činil jen okolo 15 milionů dolarů.

Celá dosavadní hororová série však do kin vstupovala s úspěchem – původní titul zvaný jednoduše Annabelle po prvním víkendu debutoval s tržbami 37,1 milionu dolarů, film V zajetí démonů s 41,9 milionu a pokračování V zajetí démonů 2 pak s 40,4 milionu.

Nynější novinku Annabelle 2: Zrození zla o výrobci panenek, jehož stvoření terorizuje skupinu osiřelých dívek, natočil režisér David F. Sandberg, účinkují v ní Stephanie Sigmanová, Talitha Batemanová, Anthony LaPaglia či Miranda Ottová.

Annabelle 2: Zrození zla dějově předchází událostem z prvního dílu. Na serveru RottenTomatoes.com má film zatím průměrné skóre 68 procent.

„Annabelle je nesmírně děsivá. Je vzrušující pozorovat, jak široké publikum oslovila,“ pochvaluje si Jeff Goldstein, šéf distribuce studia Warner Bros. „Náš marketingový tým odvedl skvělou práci,“ dodává.

Studio Warner Bros. stojí také za druhým nejnavštěvovanějším filmem v tabulce, válečným dramatem Dunkerk, které se mezi nejvyhledávanějšími snímky drží čtvrtý týden po sobě. Drama režiséra Christophera Nolana o uplynulém víkendu utržilo 11,4 milionu dolarů, dohromady má již z projekcí v USA na kontě 150 milionů. Celosvětově již Dunkerk dosáhl 363 milionů dolarů.

Na třetím místě tabulky návštěvnosti kin v USA pak pravděpodobně skončí animovaná Velká oříšková loupež 2. Přesto nelze říct, že jde o úspěch. Z projekcí ve 4003 kinech film utržil jen 8,9 milionu dolarů, tedy méně než polovinu toho, co první díl. Ten za první víkend debutoval s 19,4 milionu dolarů a nakonec celosvětově dosáhl na 120,9 milionu.

Druhý díl Velké oříškové loupeže vypráví o skupině zvířat, která se snaží ochránit svůj domov před zbořením – na místě má vyrůst zábavní park.

Až čtvrtá je v tabulce návštěvnosti Temná věž, kterou studio Sony vyrobilo dle předlohy Stephena Kinga. Adaptace nenaplnila očekávání o debutovém víkendu a její komerční výkon nadále upadá. Uplynulý víkend film utržil jen 7,9 milionu dolarů z 3451 kin, což oproti minulému týdnu představuje propad o 59 procent. Odhaduje se, že film měl rozpočet zhruba 60 milionů dolarů.

Pětici nejnavštěvovanějších filmů v USA pak uzavírá Emoji ve filmu taktéž od Sony s částkou 6,6 milionu dolarů z 3219 biografů.

Šestý je titul Universalu nazvaný Girls Trip, jehož celkové tržby v USA se pomalu blíží hranici 100 milionů dolarů. Tu nedávno překonal akční film Baby Driver od Sony, jehož tržby za uplynulý víkend činily 1,5 milionu dolarů.

Studio Lionsgate v posledních dnech slavilo úspěch se svým novým filmem The Glass Castle, jenž utržil 4,9 milionu dolarů z 1461 kin. Nejde o závratnou částku, avšak stejně tak není zatím závratný ani počet kin, která snímek promítají.

Adaptace vysoce populární autobiografie Jeannette Wallsové z roku 2005 cílí zejména na ženské publikum – divačky o víkendu tvořily 80 procent všech, kdo na film přišli. Hodnocení jsou zatím dobrá, ve výstupních průzkumech společnosti CinemaScore má film skóre A-. V hodnocení kritiků už dopadl hůře, na serveru RottenTomatoes.com obdržel průměrné skóre 50 procent.

Film The Glass Castle natočil Destin Daniel Cretton opět s Brie Larsonovou v hlavní roli – dříve spolupracovali na filmu Dočasný domov. Dále v The Glass Castle účinkují Naomi Wattsová a Woody Harrelson.

V limitované distribuci studio Paramount uvádí film An Inconvenient Sequel, pokračování ekologického dokumentu Nepříjemná pravda od bývalého amerického viceprezidenta Ala Gorea. Zatímco minulý týden druhý díl promítalo 180 kin, teď už jich bylo 556. Odhaduje se, že za víkend v nich snímek utržil okolo 800 tisíc dolarů.

Pětačtyřicet kin v USA také promítalo film režiséra Taylora Sheridana Wind River s Jeremym Rennerem v hlavní roli, jehož víkendové tržby činí 642 tisíc dolarů.

Příští víkend už by se snímek, jenž měl premiéru na letošním festivalu v Karlových Varech, měl promítat v 600 až 700 biografech.

Další novinka Ingrid Goes West s herečkami Aubrey Plazou a Elizabeth Olsenovou ve třech kinech utržila 141 tisíc dolarů.

Titul Good Time v hlavní roli s Robertem Pattinsonem si pak ze čtyř kin odnesl tržby 137 tisíc dolarů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist