Koncem dubna příštího roku v Praze zahraje britský hudebník Roger Waters.

Spoluzakladatel legendární skupiny Pink Floyd do Česka přijede v rámci svého evropského turné nazvaného Us + Them. Fanouškům nabídne program kombinující novinky, skladby ze svých sólových alb i klasické skladby skupiny Pink Floyd, informoval toto pondělí Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation.

Čtyřiasedmdesátiletý zpěvák, skladatel a baskytarista v pražské O2 areně vystoupí 27. dubna. Předprodej vstupenek začne 6. října dopoledne.

Naposledy Waters v Praze koncertoval v srpnu 2013, kdy posluchačům nabídl modernizovanou verzi slavného projektu The Wall.

Současné evropské turné Us + Them nese název skladby z alba Dark Side of the Moon, kterou skupina Pink Floyd vydala v první polovině sedmdesátých let.

"Na turné představíme zcela novou show," ujišťuje Waters. "Bude to směs skladeb z mé dlouhé hudební kariéry, písničky z období s Pink Floyd a některé mé nové věcí," dodal.

Roger Waters stál v polovině šedesátých let u zrodu Pink Floyd. Jako autor většiny hudby a textů má zásadní podíl na legendárních konceptuálních albech kapely jako The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here nebo The Wall.

Nedlouho po vydání nahrávky The Final Cut v roce 1983 Waters z kapely odešel a začal se věnovat své sólové hudební kariéře. Poslední album, Is This the Life We Really Want?, vydal letos v létě.