Kapela Tichá dohoda sobotním koncertem v kladenském sále Auto Da Fé začne novou etapu existence. Tento týden vydala album Hlasitá revoluce, které po 19 letech přináší nové písně. Poslední autorskou desku Válcovna vkusu s.r.o. nahrála roku 1998.

Volba Kladna pro první vystoupení s aktuálním repertoárem je symbolická. V roce 1965 se zde narodil zakladatel Tiché dohody Dan Šustr, který navíc na nové album napsal píseň springsteenovského názvu Born in Kladno.

Celá deska Hlasitá revoluce odkazuje syrovým kytarovým zvukem a inspiracemi k rockové tradici 60. a 70. let minulého století. Titulní píseň je podle Šustra poctou ikonám kytarové muziky od Beatles po Kurta Cobaina.

Především je ale věnována detroitské skupině MC5. "Věrozvěstům a zakladatelům hard rocku a punku," připomíná Šustr kapelu hrající v letech 1964 až 1972.

Tichá dohoda, tehdy se zpěvačkou Blankou Šrůmovou, intenzivně hrála v 90. letech. Pak se na dlouhou dobu odmlčela.

V roce 2011 přišel comeback k 25. výročí kapely a opět útlum. O tři roky později oznámila Blanka Šrůmová, že v Tiché dohodě končí. Dan Šustr následně skupinu obnovil s hostující zpěvačkou Zuzanou Vintrovou.

Čtyřčlenná Tichá dohoda představí nové album v říjnu a v listopadu v Českých Budějovicích, Písku, Brně, Olomouci, Ostravě a Liberci.

Pražský křest Hlasité revoluce se uskuteční 3. listopadu v Malostranské besedě.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist