Divadlo Bolka Polívky chystá na sobotu 4. listopadu brněnskou premiéru inscenace Věra v hlavní roli s Ivanou Chýlkovou.

Komedie Petra Zelenky je sondou do zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus už není v módě.

Příběh o výsluní a pádu ambiciózních jedinců režíruje Alice Nellis. Hlavní hrdinkou hry je v podání Ivany Chýlkové ambiciózní workoholička Věra, která je ředitelkou úspěšné castingové agentury.

"Rodinu i vztahy kvůli svému vytížení zanedbává a práce je pro ni na prvním místě. Život se jí ale změní, když přijde o středobod svého vesmíru," uvádějí pořadatelé.

Hra je podle nich vážná, přesto komediálně laděná. Nabízí zajímavé herecké příležitosti, herci a herečky ztvární několik různých postav.

Vedle Chýlkové se na jevišti objeví Bolek Polívka, Marika Šoposká, Jana Stryková, Martin Pechlát nebo Roman Zach, Petr Stach či Kryštof Hádek, Sabina Remundová a Martin Kubačák.

Díky výrazné scénografii Matěje Cibulky pracujícího s projekcemi se na jevišti vystřídají prostředí castingové agentury, baru, hřbitova i psychiatrické léčebny.

Hra Petra Zelenky měla v Česku premiéru poprvé pod názvem Job Interviews v Jihočeském divadle roku 2014. Zabodovala také na zahraničních divadelních scénách. Pod názvem Vera byla loni uvedena ve Francii.

Do konce roku budou mít brněnští diváci příležitost zhlédnout představení Věra ještě 6. listopadu a 7. prosince. Pražská premiéra ve Studiu Dva se již uskutečnila začátkem října.