Společnost Netflix v pátek přerušila veškeré styky a ukončila spolupráci s hercem Kevinem Spaceym, který byl hvězdou jejího nejpopulárnějšího seriálového dramatu House of Cards (Dům z karet). Firma tak učinila v reakci na několik nových obvinění držitele Oscara Spaceyho ze sexuálního obtěžování.

Internetová videotéka Netflix již začátkem týdne přerušila výrobu šesté a poslední řady politického dramatu House of Cards, v němž Spacey hraje amerického prezidenta Franka Underwooda.

"Netflix už nebude partnerem žádného dalšího natáčení House of Cards, na němž by se podílel Kevin Spacey," uvedla firma v pátek pozdě večer.

S hercem ve čtvrtek přerušil kontakt také jeho agent. Není zřejmé, kdo teď Spaceyho zastupuje.

Hercův odchod nicméně automaticky ještě neznamená konec seriálu.

"Pokračujeme ve vyšetřování vážných obvinění vznesených vůči Kevinu Spaceymu při natáčení House of Cards. Spolupráci s ním jsme okamžitě ukončili," dodala firma Media Rights Capital, která seriál produkuje.

Ta prý ve spolupráci s Netflixem nyní zvažuje, zda lze pro případné pokračování House of Cards nalézt nějakou "tvůrčí cestu", jak uvedla.

Také Netflix uvedl, že s Media Rights Company bude jednat o budoucnosti seriálu.

Spacey, jenž má za sebou úspěšnou filmovou, televizní i divadelní kariéru, je jedním z mnoha v americkém showbyznysu, kdo byl v nedávné době nařčen ze sexuálního obtěžování. Vlnu spustila série odhalení týkající se filmového producenta Harveyho Weinsteina.

Minulý víkend se Kevin Spacey omluvil herci Anthonymu Rappovi. Ten oznámil, že v roce 1986, kdy mu bylo čtrnáct let, se jej Spacey pokusil svést.

Spacey ve svém prohlášení uvedl, že si na incident s Anthonym Rappem kvůli podnapilosti nepamatuje, za údajně nevhodné chování se nicméně kolegovi omluvil. Zároveň se přiznal ke své homosexuální orientaci, což popudilo některé členy takzvané LGBT komunity. Podle nich se herec takto snaží odpoutat pozornost od obvinění.

Ve středu Spaceyho mluvčí oznámili, že herec se rozhodl vyhledat odbornou pomoc, do podrobností však nešli.

Toto oznámení Spacey učinil poté, co jej ze sexuálního obtěžování obvinil také mexický herec Roberto Cavazos. Ten pracoval v londýnském divadle Old Vic, které Spacey řídil v letech 2004 až 2015. Další obvinění vůči herci vznesl americký filmař Tony Montana.

Nejnověji televize CNN ve čtvrtek uvedla, že osm současných i bývalých pracovníků štábu House of Cards nařklo Spaceyho ze sexuálního obtěžování.

Obvinění ale padla anonymně a agentura Reuters je nebyla schopna ověřit.

Společnost Media Rights Company ve čtvrtek uvedla, že roku 2012 vyřešila jeden incident, kdy si nejmenovaný člen štábu stěžoval na "jistou poznámku a výzvu učiněné Kevinem Spaceym".

Herec se však prý držel všech následujících instrukcí a od té doby vůči němu žádná další obvinění vznesena nebyla, dodala společnost.

To, že nyní s Kevinem Spaceym přerušil spolupráci Netflix, nebude mít dopad jen na budoucnost seriálu House of Cards. Firma také nebude distribuovat nadcházející celovečerní film zvaný Gore, jenž je nyní v postprodukci a který Spacey sám produkoval.

Ve snímku herec ztvárnil dnes již nežijícího amerického spisovatele Gorea Vidala.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist