Karel Gott si také tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. V historii ankety popularity, která v letech 1962 až 1991 nesla název Zlatý slavík, vyhrál už po dvaačtyřicáté.

"Ani tentokrát jsem s tak dobrým volebním výsledkem nepočítal," uvedl Gott, který také poděkoval své "koaliční partnerce", manželce Ivaně.

Za osmasedmdesátiletým Gottem obsadil druhé místo Michal David, třetí skončil Tomáš Ortel z kontroverzní skupiny Ortel.

"Myslel jsem, že si letos ocenění nezasloužím, natožpak Stříbrného slavíka. Ale možná mi k tomu pomohl muzikál Muž se železnou maskou. Těším se na příští rok, kdy vyjedu s novou kapelou Kvatro na jarní turné," řekl David.

V kategorii zpěvaček podvacáté uspěla Lucie Bílá, která získala i titul Absolutní slavík. Mezi kapelami je podvanácté nejoblíbenější Kabát.

Aplausu vestoje se v sobotu v pražském Hudebním divadle Karlín dočkala Marta Kubišová, jež na závěr své pěvecké kariéry obdržela čestného slavíka pro největší osobnost české populární hudby.

Hned tři trofeje si odnesla skupina Mirai. Stala se Objevem roku a její skladba Když nemůžeš, tak přidej získala ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls a cenu za nejstreamovanější českou skladbu na internetu.

"V našem případě jsme to opravdu nečekali. Doufám, že fanoušky nezklameme a budeme skládat další písničky. Nemyslím si, že by tři ceny znamenaly nějaký zvrat, musíme na to navázat dalším hitem," konstatoval frontman Mirai Navrátil.

Na třetím místě mezi kapelami skončili Chinaski, kteří nedávno oznámili zásadní změny v sestavě.

Na předávání nedorazili, stejně jako druhý Ortel, jehož členové už dopředu po loňských protestech některých účastníků vyhlašování avizovali, že nechtějí přispívat k negativní atmosféře předávání.

Titul Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta si odnesla skupina No Name. V této kategorii dosud nenašla přemožitele a zvítězila už podesáté.

Přítomní v sále i diváci u televize si mohli připomenout osobnosti české hudby, které za uplynulý rok zemřely. Promítání jejich fotografií doprovodila píseň z filmu Tenkrát na západě, kterou s českým textem Jednoho dne se vrátíš nezapomenutelně zpívala zesnulá Věra Špinarová.

Loni do ankety lidé zaslali téměř 110 tisíc hlasů, ceremoniál na televizi Nova podle pořadatelů sledovalo 1,35 milionu diváků. Letos podle pořadatelů došlo téměř 155 tisíc hlasů, údaj o sledovanosti zatím není znám.

V programu slavnostního vyhlášení moderovaného Ondřejem Sokolem vystoupili Lucie Bílá, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Marta Kubišová, Olympic, Mirai, Marek Ztracený, Jakub Děkan a další.

 

Přehled vítězů ankety Český slavík za rok 2017

Absolutní slavík – Lucie Bílá

Kategorie zpěváků:
1. místo – Karel Gott
2. místo – Michal David
3. místo – Tomáš Ortel

Kategorie zpěvaček:
1. místo – Lucie Bílá
2. místo – Ewa Farna
3. místo – Lucie Vondráčková

Kategorie hudebních skupin:
1. místo – Kabát
2. místo – Ortel
3. místo – Chinaski

Kategorie Objev roku: Mirai

Kategorie Slavíci bez hranic (slovenští interpreti): No Name

Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls: Když nemůžeš, tak přidej (Mirai)

Cena za nejstreamovanější českou skladbu: Když nemůžeš, tak přidej (Mirai)