Kameraman Jan Střítežský, který vystupuje také jako hudebník pod pseudonymem Baset, toto úterý pokřtí své debutové album. Vydává jej jako vinylovou desku.

Křest se uskuteční v pražském Café V lese v rámci společného koncertu se skupinami Esazlesa a Black Lion. Autor textů i hudby Baset nedávno představil videoklip k písni 108 slov.

Jako kameraman má Střítežský na kontě několik oceňovaných celovečerních filmů, například Alois Nebel, Fair Play, Křižáček nebo seriál Kancelář Blaník.

Stojí také za videoklipy skupin Priessnitz, Umakart, The Prostitutes, J.A.R. nebo Toxique.

Střítežského album vycházející pod názvem Baset+ mělo původní pracovní název O lásce, životě, kameni a vůbec... a obsahuje deset autorských skladeb.

Vznikaly ve folkově-písničkářském duchu, ale díky netradiční muzikantské sestavě se posunuly do polohy, kterou bubeník David Landštof v narážce na australského zpěváka Nicka Cavea označil za "melancholicky caveovskou".

Roli producenta Baset svěřil Martinu Přikrylovi známému ze skupiny The Prostitutes.

„Album Baseta byla pro mě strašně dlouhá, nepředvídatelná cesta s překvapivým koncem. Prošli jsme si celou cestu od demosnímků a tápání až po proměnu díky skvělý kapele v Tajným studiu v Ústí. Všechno se tam potkalo – dobrý písničky, muzikanti, místo, crew studia a skvělá společná energie," uvedl Přikryl.

Na albu se dále podílejí osobnosti nezávislé scény jako klávesista Albert Romanutti, jenž spolupracuje s písničkářkou Katarzií či projektem Bert & Friends, basista a violoncellista Martek Drahonovský, kytarista A.m. Almela z Kafka bandu a Ille či Jan Vegy Táborský, spolupracovník formací Wild Tides či The Prostitutes.

Videoklip k písni 108 slov natočil režisér a dokumentarista Jan Foukal, který je také znám jako písničkář Johannes Benz.

O kameru se postaral Simon Todorov, o střih Lucie Navrátilová.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist