Filmový režisér Ridley Scott prý stihl včas přetočit chystaný snímek Všechny prachy světa, aniž by ohrozil jeho prosincovou premiéru.

Rozhodnutí zasáhnout do již hotového díla společnosti Sony Pictures na poslední chvíli filmař udělal ve snaze nahradit herce Kevina Spaceyho poté, co byl Spacey nedávno několikrát nařčen ze sexuálního obtěžování.

V rozhovoru s časopisem Entertainment Weekly nyní režisér řekl, že devítidenní přetáčky scén v Londýně a Římě se již chýlí ke konci.

"Ještě budu muset udělat pár technických drobností, aby vše sedělo, ale v podstatě už to máme hotové. Stihl jsem to," oznámil Scott.

Začátkem listopadu filmař rozhlásil, že Spaceyho scény odstraní a znovu je natočí s hercem Christopherem Plummerem. Ten po Spaceym přebere roli již nežijícího amerického podnikatele Jeana Paula Gettyho, sběratele umění a zakladatele ropné společnosti Getty Oil Company.

Film má mít v USA premiéru 22. prosince, ale už příští pondělí 4. prosince jeho hrubý sestřih na soukromém promítání uvidí členové Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu – jde o jednu z podmínek, aby snímek mohl usilovat o cenu Zlatý glóbus.

Česká distribuční společnost Vertical Ent. film začne promítat 25. ledna 2018.

Ridley Scott herce Kevina Spaceyho vyměnil poté, co byl Spacey několika muži nařčen ze sexuálního obtěžování. Spacey se omluvil za první incident, jehož průběh popsal herec Anthony Rapp – v době, kdy jej Spacey obtěžoval, prý Rappovi bylo čtrnáct let, kdežto Spaceymu šestadvacet.

Další obvinění agentura Reuters nemohla nezávisle ověřit.

Britský režisér Scott prý Spaceyho scény přetočil, protože nechtěl, aby hercova účast filmu udělala špatné PR – zvlášť když se o snímku mluví jako o potenciálním kandidátovi na ceny Oscar či Zlatý glóbus.

"Nemůžeme dopustit, aby činy jednoho člověka ohrozily dobrou práci všech ostatních ve štábu," vysvětlil tento týden Scott.

Kevin Spacey prý nyní hledá odbornou pomoc, jak uvedl bez dalšího upřesnění. K přetáčkám svých scén se nevyjádřil.

Hollywoodský oborový časopis Variety spočítal, že přetáčky vyjdou zhruba na 10 milionů dolarů – to představuje čtvrtinové navýšení celkového rozpočtu snímku. Firma Sony Pictures se k prodražení snímku odmítla vyjádřit.

Na dotaz, jak společnost Sony Pictures na Scottovo rozhodnutí reagovala, režisér odvětil: "Divili se, jako se divíte vy. Říkali mi: Bůh s vámi, ale nikdy to nestihnete," popsal Scott.

Spolu se Sony Pictures film koprodukují společnosti TriStar a Imperative Entertainment.

Film Všechny prachy světa vypráví o únosu šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III., k němuž došlo roku 1973, a o zoufalé snaze jeho milující matky (hraje ji Michelle Williamsová) přesvědčit Johnova bohatého dědečka a ropaře Jeana Paula Gettyho, aby zaplatil výkupné.

Mark Wahlberg ve snímku ztvárnil bývalého pracovníka CIA, který se matce uneseného chlapce snaží pomoct zorganizovat záchrannou operaci.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist