Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov příští rok vystoupí tenorista Piotr Beczała, sopranistka Sondra Radvanovská, violoncellista Jiří Bárta, muzikálové hvězdy z Broadwaye nebo kapely Čechomor a Hradišťan.

Festival od 20. července do 11. srpna zahrne 22 koncertů.

Předprodej vstupenek začne 8. prosince a dělí se na dvě časová pásma. "Do 31. května jsou ceny nižší," uvedla mluvčí festivalu Kateřina Viktorová.

Festival v Krumlově loni přilákal 13 500 diváků, rozpočet se každoročně pohybuje v desítkách milionů korun.

V příštím roce přehlídka zařadí klasickou hudbu, swing, muzikál i fúze. Hrát se při 27. ročníku bude v Zámecké jízdárně a Maškarním sále, v Pivovarské či Klášterní zahradě nebo v zámecké zahradě.

Festival zahájí pásmo, kdy v zámecké zahradě vystoupí kapela Cigánski Diabli, violoncellista Jiří Bárta nebo sopranistka Sooyeon Kimová.

Další den polského tenoristu Beczału a kanadskou sopranistku Radvanovskou doprovodí orchestr PKF.

Dále se představí španělský klavírista Javier Perianes, korejská violoncellistka Mee-Hae Ryová, Schola Gregoriana Pragensis či Musica Florea s Händelovou operou Terpsichore.

Festival připomene i 90 let od smrti Leoše Janáčka, jejž uctí Wihanovo kvarteto.

Program rovněž slibuje swingový večer ve stylu Las Vegas, kdy s Big Bandem Felixe Slováčka zazpívají Jan Smigmator, Dasha i Tom Gaebel přezdívaný německý Sinatra.

Na festivalu zahraje Hradišťan, muzikálový večer se sólisty z Broadwaye zohlední 100 let od narození Leonarda Bernsteina.

Závěrečný festivalový česko-slovenský večer připomene 100. výročí vzniku Československa. Zahrají kapela Čechomor, Dechová hudba Vlado Kumpana, Vojenská hudba Olomouc a slovenský soubor Lúčnica.

Předprodej lístků nedávno spustil také festival Třeboňská nocturna, a to na dva koncerty, na nichž 13. července 2018 vystoupí Dan Bárta s triem kontrabasisty Roberta Balzara a 14. července sólisté Velkého divadla v Moskvě, jež doprovodí Jihočeská filharmonie.